Старт було дано вчора, 24 серпня. Вже сьогодні, організатори повідомили, що чеський ультра-бігун помер від травм після падіння на одному з найзнаменитіших трейлів у світі Ultra Trail du Mont Blanc (TDS).

TDS – один з багатьох заходів Ultra Trail du Mont Blanc, що проводять в останній тиждень серпня в безпосередній близькості до найвищої вершини Альп. У заході беруть участь 1600 бігунів, які долають 145 км з набором висоти 9 100 метрів над італійськими і французькими Альпами.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Інцидент стався під час спуску з Passeur de Pralognan. Команда рятувальників на вершині перевалу негайно дісталась місця події, але так і не змогла врятувати бігуна.

«Держслужби були повідомлені з проханням про вертолітну підтримку. Незважаючи на всю надану допомогу, бігун помер від отриманих травм», – йдеться в заяві організаторів.
«Спортсмен є громадянином Чехії, і з поваги до родини організатори будуть зберігають   анонімність».

Під час евакуації вертольотом, гонка на цьому відрізку була зупинена. Через тривалу евакуацію і для забезпечення безпеки бігунів комітет змагань вирішив проінструктувати 1200 бігунів розвернутися. Таким чином, вони так і не фінішувавши. Одними з таких людей, стали й три українських спрортсмени: Олексій Орлов, Іван Собіна, В’ячеслав Туполенко.

На цей рахунок в учасника пробігу є що сказати, далі пряма мова:

“Виявилось, що один важкий і небезпечний відрізок став просто екстримальним. Одиниці насмілились пройти його, тому наша черга стояла практично без руху.
Ми мерзли, так як вночі у горах, певно, був мінус (вода на рослинах була вкрита льодом). В усіх були з собою мембранні крутки, термокофти, шапки, теплі речі та рятувальні покривала. Але на спітнівше, розпалене рухом тіло, щоб простояти там кілька годин – цього виявилось недостатньо. В нас зхакінчилась вода, ми нічого не могли робити, окрім як стояти і телефонувати оргам та просити допомоги.
Кінець-кінцем, вони прислали рятувальників, які натягнули страховку. Віктор знайшов на картах коротший шлях до пункту збору, але нам не дозволили ним скористатись.
Ви скажете: “ну вони просто не хотіли, щоб всі розбіглись хто куди…” Припустимо. Але чому тоді не підігнати автобуси до найближчого маршруту з асфальтованою дорогою?
Навіщо замерзлих, зневоднених, демотивованих людей гнати через 2 перевали назад?”

Проте, 293 бігуни, які вже подолали 62-й кілометр до аварії, змогли завершити гонку.

Коментарі: