Британський срібний призер ОІ з естафети 4х100 м – Чиджінду Уджа, був тимчасово відсторонений за “нібито” порушення антидопінгових правил на Іграх у Токіо, про що вчора, 12 серпня, повідомив відділ легкої атлетики AIU (Athletic Integrity Unit – незалежна організація у боротьбі з допінгом у легкій атлетиці).

Також було внесено до списку ще трьох спортсменів з легкої атлетики, які були відсторонені під час Ігор: марокканський бахрейнський бігун на 1500 метрів Садік Міхоу, грузинський штовхач ядра Бенік Абрамян та кенійський спринтер Марк Отієно Одхямбо.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

У своїй заяві AIU додали:

“Після Ігор лабораторія допінг-контролю у Токіо повідомила, що Уджа здав тест, що проводився під час Олімпіади, який показав несприятливий результат аналізу (AAF)”.

У ньому перераховані заборонені речовини, визначені як Остарин та S-23, обидва класифіковані Всесвітньою антидопінговою організацією (WADA) як селективний модулятор рецепторів андрогенів (SARM) з ефектами, подібними до анаболічних стероїдів.

Left to right, Great Britain’s Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty and Nethaneel Mitchell-Blake on the podium with their silver medals for the Men’s 4 x 100m Relay Final at the Olympic Stadium on the fifteenth day of the Tokyo 2020 Olympic Games in Japan. Picture date: Saturday August 7, 2021. (Photo by Martin Rickett/PA Images via Getty Images)

Товариші з естафетної команди Уджа були: Жарнель Хьюз, Річард Кілті та Нетханіл Мітчелл-Блейк, чиї медалі також будуть під загрозою, якщо позитивний результат підтвердиться.

“АІU зараз очікує завершення провадження ІТА проти вищезгаданих спортсменів, яке визначить: чи були допущені якісь порушення антидопінгових правил і які наслідки (якщо такі є) мають бути накладені щодо Олімпійських ігор”,
– додається у повідомленні AIU.

Фото: Getty Images

Коментарі: