Ну що ж, “пристрасті” навколо Ярослави Магучіх трошки вщухли і ми теж можемо про це поговорити. Просто нагадаємо, що Ярослава – єдина легкоатлетка, яка завоювала медаль для збірної команди України на Олімпійских іграх у Токіо.

Тепер нагадаємо суть інциденту. Ярославу сфотографували в обіймах з представницею Олімпійського Комітету Росії, олімпійською чемпіонкою у стрибках у висоту Марією Ласіцкене. Магучіх має звання молодшого сержанта Збройних сил України та має статус військовослужбовця, в той час як Ласіцкене має звання капітану Збройних сил РФ. Ну, загалом, ось воно:

Gold medallist Russia’s Mariya Lasitskene (L) and bronze medallist Ukraine’s Yaroslava Mahuchikh celebrate after the women’s high jump final during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Olympic Stadium in Tokyo on August 7, 2021. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP) (Photo by ANDREJ ISAKOVIC/AFP via Getty Images)
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Що відразу викликало реакцію у спільноти. Хтось Ярославу захейтив, а хтось підтримав. Тож після повернення з Токіо громадськість очікувала пояснень від спортсменки. Легкоатлетка зазначила, що жодної політичної позиції у цих знімках немає.  Далі пряма мова:

“У нас є свобода думки, тому я дякую всім людям, які мене підтримували та розуміють мене. Хочу також подякувати і тим, хто мене критикує, оскільки ця ситуація додасть мені досвіду та зробить мене сильнішою. Я не хочу заперечувати, що між Україною та Росією йде війна. Ми просто привіталися, згідно олімпійським традиціям. Я дуже поважаю воїнів, які борються за те, щоб ми змогли виступати на міжнародній арені”.

TOKYO, JAPAN – AUGUST 07: Yaroslava Mahuchikh of Team Ukraine celebrates on the podium after winning the bronze medal in the Women’s High Jump Final on day fifteen of the Tokyo 2020 Olympic Games at Olympic Stadium on August 07, 2021 in Tokyo, Japan. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

“З 2017 року я представляю Україну на міжнародному рівні. Я пишаюся тим, що піднімаю прапор та виконую гімн нашої країни. Ця медаль для мене дуже важлива, вона як золота. Змагання були дуже складними як у фізичному плані, так і в психологічному. Після їхнього закінчення ми всі традиційно привітали одне одного, і в цьому не було жодної політичної позиції”.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Yaroslava Mahuchikh (@rosya_dp)

Для деталей, радимо переглянути відео, де Магучіх відповідала на всі поставлені журналістами питання:

Фото: Getty Images

Коментарі: