ФЛАУ інформує вас і нас щодо участі трьох українських легкоатлетів в Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо.

Згідно з встановленими міжнародними правилами та особливими процедурами у відбірковий період перед головними офіційними міжнародними турнірами сезону кожен легкоатлет повинен здати відповідну кількість змагальних та позазмагальних допінг-проб.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

У зв’язку з пандемією та, як наслідок, суттєвими змінами спортивного календаря змагань і термінів кваліфікаційного відбору на Ігри ХХХІІ Олімпіади, спортсмени, які відібралися на Олімпійські ігри в останні тижні перед закриттям кваліфікаційного вікна, були повинні здати три позазмагальні допінг-проби у дуже стислий, обмежений термін. 

Відповідно до вимог World Athletics та згідно з повідомленням Athletic Integrity Unit на адресу Федерації легкої атлетики України, Михайло Гаврилюк (метання молота), Назар Коваленко (спортивна ходьба) й Наталія Пироженко-Чорномаз (естафетна команда 4х400 метрів) не зможуть виступити на Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо через недостатню кількість проведених вищезазначених проб.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що жоден з атлетів не був дискваліфікований і мова йде не про вживання заборонених препаратів. Атлетів відсторонили через недостатню кількість позазмагальних допінг-проб.

Відкритим питанням в цій історії лишається відповідальність. А саме хто з функціонерів мав контролювати кількість проб, та чи побачимо ми їй відсторонення від управління командою в слід за спортсменами.

Ознайомитись з офіційним документом можете тут. Як ми бачимо, Україна не єдина, в кого є відсторонені спортсмени.

 

Коментарі: