У Талліні 16-18 липня пройшов Чемпіонат Європи U20.

Цього разу троє наших атлетів привезли нагороди додому та оновили свої особисті рекорди. Серед них: бронза від Олександра Онуфрієва (стрибки із жердиною – 5.44 м), срібло від Світлани Жульжик (800 метрів – 2:04.02 сек) та золото від Артура Фельфнера (метання списа – 78.41 м).

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

А ось про останнього ми і поговоримо зараз, адже Артур став чемпіоном Європи та поїде на Чемпіонат Світу серед юніорів, який пройде у Найробі 18-22 серпня.

Про перемогу, хто надихає у спорті, подальші плани та яку роль відіграв тато Артура, атлет розповів нам особисто:

Очікував перемогу? Як пройшов старт?

Старт пройшов на найвищому рівні, де відбулась найкраща організація за всі роки, що я встиг взяти участь. Перемога була очікувана, але розумів, що треба дуже багато працювати для цього.
Наступним стартом буде Чемпіонат Світу, трішки відпочину і направлю всі сили туди.

Що можеш сказати про конкуренцію?

Конкуренція була достойною. Звісно, якби хлопці показували кращі результати, то і я міг би додати. Атмосфера у секторі була просто «пушка». Моя команда мене дуже підтримувала. Це були мої найемоційніші змагання.

А що сказав тренер? Задоволений твоїм результатом?

Тренер похвалив. Це була наша маленька мрія: виграти ЧЄ. Ми обидва дуже задоволені!

Плюс, гарно пройшла і підготовка, попри деякі складнощі, які ми успішно пройшли завдяки нашій команді: Дмитру Іванову, Ігору Пузанову. Вони приклали багато зусиль для того, щоб я гарно виступив.

Хто тебе надихає? Де твоє джерело сили?

Кожного тренування тренер вкладає частинку себе – це і є моя сила. Він викладається на максимум задля того, щоб моя підготовка пройшла якісно. З кожним тренуванням він вкладає частинку себе в мене. Мої друзі, рідні – мотивують тим, що вболівають та підтримують.

Як ти зрозумів, що метання списа це твоє?

Ключову роль у цьому зіграв мій тато, адже він сам був тренером і заохочував мене до спорту, за що йому безмежна вдячність. Спочатку я щось бігав/пригав, відносився несерйозно. А потім, спробував метнути спис, мені сподобалось і пішло-поїхало. Моїм першим результатом було – 19.75 м.

Яку б пораду дав починаючим спортсменам?

Завжди слухати свого тренера, дослухатись до нього, знаходити спільну мову і завжди слідкувати за своїм здоров’ям.

Фото: архів Артура Фельфнера

Коментарі: