Для Ганни Рижикової, бар’єристки та однієї з лідерок збірної, вже гарною традицією стало перемагати на національній першості в суміжній для себе дисципліні – гладкій 400-метрівці. З року в рік Ганна покращує і покращує свій особистий на 400-метрівці, і якщо в 2020-му вона показала 51,7, то вже в 2021-му – просто фантастичні 51,21, що є нормативом на Олімпійські Ігри 2020, та найшвидшим результатом українок за більш ніж 5 років (в 2015 році Наталка Пигида на ЧС в Пекіні показала космічні 50,62, а результат Ольги Земляк в 50,75 в півфіналі Олімпіади в Ріо анульований через дискваліфікацію).

Відразу після переможного фінішу з Ганною поспілкувалась відряджена на ЧУ кореспондентка Жорсткої Атлетики Наталія Бурківська.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

В чому секрет сьогоднішньої перемоги та чи розраховували показувати такий результат?

Я вже мала норматив в особистому виді (400 з/б. – прим ред.), а сили дозволяли бігти швидко і в суміжному виді. Я розраховувала показувати високий результат, оскільки ми підводились під це, робили тренування на підвищення швидкості, щоб мені краще біглось на бар’єрних змаганнях.

Чи стояла ціль показати норматив і на гладкій 400-метрівці?

Ні, такої цілі не стояло. Сенсу бігти бар’єри не було, оскільки я ще матиму старти з більшою конкуренцією. Наступний старт планую на етапі Діамантової Ліги в Осло 1-го Липня.

Як сьогодні склалась конкуренція?

Традиційно жіночий фінал на 400-метрівці дуже видовищний, всі дівчата хочуть показати гарний результат та пройти в естафетну збірну. Сподіваюсь на Олімпіади дівчата ще покращать свої результати, підведуть форму до максимуму під Токіо і наша команда буде чудово там виглядати.

Після Осло ще якісь старти плануються?

Ні, після Діамантової Ліги вже сконцентруюсь на підготовці до Олімпійських Ігор, треба виконати деяку роботу. Підготовку буду проводити в Хмельницькому, прийняла запрошення Марини Бех-Романчук, гарно розрекламувала місцевий стадіон, тому буду готуватись в компанії стрибунів.

Які очікування від Олімпіади, маєте якісь конкретні цілі?

Ні, конкретні цілі не виставляю. Буду намагатись якомога краще підвестись до Ігор та виступити на максимум. Олімпіада така непередбачувана, що може статись все що завгодно. Це не чемпіонат Європи, і навіть не Чемпіонат Світу – тут важко щось передбачити, особливо в сьогоднішніх умовах пандемії.

Фото: ФЛАУ

Коментарі: