Ми вже звикли (майже) до нових підходів у тренуваннях, наприклад: вимірювання лактату під час заняття, пульсові зони і таке інше…

Давайте згадаємо, як то було століття тому. Методики тренувань марафонців минулого можуть здатися сучасним атлетам не тільки незвичайними, але і надмірно суворими.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Наприклад, Еміль Затопек бігав по снігу, тримаючи на плечах свою дружину Данку. Він годинами міг топтати купу білизни, замоченого у ванній.

Дивакуватий тренер з Австралії Персі Черутті змушував майбутнього олімпійського чемпіона Херба Еліота бігати босоніж по гарячому піску.

Володимир Куц виходив на свої перші тренування з бігу в кирзових черевиках моряка Балтійського флоту.

Нагадати про видатних бігунів – нагадали, а тепер поговоримо більше про дворазового переможця Бостона (1926 і 1929 років) канадця Джонні Майлза, який, до речі, працював на доставці бакалійних товарів по всій країні. Бігові об’єми майбутній переможець набирав так: він злазив з воза, годину біг за ним позаду, потім упирався руками у візок і штовхав вантаж, наскільки вистачало сил.

На першу його поїздку в Бостон гроші спортсмену збирали його сусіди і друзі. Разом з ним в Америку дісталися його батьки. До цього канадець ніколи не бігав за один раз більше 10 миль. Всі відмовляли його брати участь в марафоні.

Джонні, який з 11 років привчився до фізичної праці на шахті, поки його батько воював на фронтах Першої світової, виграв Бостон легко і впевнено.

Ні гучні титули суперників, ні відсутність досвіду в марафонському бігу, ні мізерне харчування перед стартом – ніщо не завадило Джонні Мейлзу виграти холодний Бостон 1926 року.

2:25.40 год – на ті часи це був феноменальний результат. Судді не відразу повірили, що пробігти Бостон можна так швидко. Коли трасу переміряли, виявилося, що Джонні пробіг зайві 176 ярдів.

Зацініть фрагмент відео з забігу тих часів:

Повернувся в Канаду Джонні Майлз справжнім героєм. Переможця Бостонського марафону возили вулицями рідного міста на пожежній машині як тріумфатора. А у 1929 році він знову поїхав до Нової Англії і вдруге виграв найстаріший марафон планети (2:33.08 год).

Джонні Майлз – один із довгожителів марафонського бігу. Учасник Олімпійських ігор (в Лос-Анджелесі 1932) прожив на білому світі 97 років і помер у своєму будинку в Онтаріо у червні 2003 року.

Джерело

Коментарі: