Ми вже звикли (майже) до нових підходів у тренуваннях, наприклад: вимірювання лактату під час заняття, пульсові зони і таке інше…

Давайте згадаємо, як то було століття тому. Методики тренувань марафонців минулого можуть здатися сучасним атлетам не тільки незвичайними, але і надмірно суворими.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Наприклад, Еміль Затопек бігав по снігу, тримаючи на плечах свою дружину Данку. Він годинами міг топтати купу білизни, замоченого у ванній.

Дивакуватий тренер з Австралії Персі Черутті змушував майбутнього олімпійського чемпіона Херба Еліота бігати босоніж по гарячому піску.

Володимир Куц виходив на свої перші тренування з бігу в кирзових черевиках моряка Балтійського флоту.

Нагадати про видатних бігунів – нагадали, а тепер поговоримо більше про дворазового переможця Бостона (1926 і 1929 років) канадця Джонні Майлза, який, до речі, працював на доставці бакалійних товарів по всій країні. Бігові об’єми майбутній переможець набирав так: він злазив з воза, годину біг за ним позаду, потім упирався руками у візок і штовхав вантаж, наскільки вистачало сил.

На першу його поїздку в Бостон гроші спортсмену збирали його сусіди і друзі. Разом з ним в Америку дісталися його батьки. До цього канадець ніколи не бігав за один раз більше 10 миль. Всі відмовляли його брати участь в марафоні.

Джонні, який з 11 років привчився до фізичної праці на шахті, поки його батько воював на фронтах Першої світової, виграв Бостон легко і впевнено.

Ні гучні титули суперників, ні відсутність досвіду в марафонському бігу, ні мізерне харчування перед стартом – ніщо не завадило Джонні Мейлзу виграти холодний Бостон 1926 року.

2:25.40 год – на ті часи це був феноменальний результат. Судді не відразу повірили, що пробігти Бостон можна так швидко. Коли трасу переміряли, виявилося, що Джонні пробіг зайві 176 ярдів.

Зацініть фрагмент відео з забігу тих часів:

Повернувся в Канаду Джонні Майлз справжнім героєм. Переможця Бостонського марафону возили вулицями рідного міста на пожежній машині як тріумфатора. А у 1929 році він знову поїхав до Нової Англії і вдруге виграв найстаріший марафон планети (2:33.08 год).

Джонні Майлз – один із довгожителів марафонського бігу. Учасник Олімпійських ігор (в Лос-Анджелесі 1932) прожив на білому світі 97 років і помер у своєму будинку в Онтаріо у червні 2003 року.

Джерело

Коментарі: