Вчора, 5 червня у Бірмінгемі відбувся Кубок Європи з бігу на 10000 метрів.

Українці топтали одну доріжку з Мо Фарою, змагалися з ним особисто та перевіряли свої сили на міжнарожній арені.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Четверо наших атлетів фінішували з такими результатами:

  • Микола Нижник – 28:52:98 хв
  • Іван Стребков – 29:07.93 хв
  • Роман Романенко – 29:33.58 хв
  • Ігор Порозов – 29:33.98 хв

А найшвидший із цієї четвірки – Микола Нижник, має що вам розповісти:

Які враження від забігу?

Та, взагалі, враження позитивні. Вдалося покращити кращий результат сезону, бо перед ЧУ в Черкасах отримав травму напередодні і під питанням взагалі тоді був виступ, але все ж 29:04 пробіг і був 4-м.

Як проходила підготовка, адже на носі ОІ, на чому робились акценти?

В мене триває більше підготовка до марафону на ОІ, але до КЄ 10 000 м в Бірмінгемі робив також акцент в тренуваннях під 10-ку, ставив перед собою задачу мінумум пробігти краще особистого рекорду 28:50 хв.

Далі з 12 червня запланований збір у польському Шклярську, на якому вже буду безпосередньо готуватись до марафону на ОІ в Токіо.
Підготовка триває з січня місяця починаючи зі збору в Кенії, вона розбита на певні етапи, і вже в цій підготовці потрібно було робити контрольні старти, такі як ЧУ 10 000м і КЄ.

Як йшов сам біг?

По самому бігу, то у моєму забігові були заплановані два пейси і світловий пейс на результат 28:30 хв, тому я із перших кіл побіг відразу за ними і почував себе дуже комфортно. Перші 5 км вийшли рівно за розкладкою на 14:15 хв.
Все було б непогано, якби за 7 кіл до фінішу не з’явився дискомфорт у правому боці в районі печінки, і за 5 кіл біль перейшов у гостру фазу спазму, і саме на цих 5-ти колах я втратив дуже багато важливих секунд і сил.

Довелось добігати на зубах, але це спорт і не завжди все складається ідеально.

Відчуття після фінішу після таких складнощів, вони які?

В цілому, виступом задоволений, фінішний результат вийшов – 28:52.98 хв, трошки не вистачило до особистого (28:50 хв), але покращив значно результат в сезоні з 29:04 до 28:52.

Хочу подякувати хлопцям за те, що всі боролися до кінця і підтримували один одного по дистанції!

Коментарі: