Під час карантину, який викликав Covid-19, все більше людей почали бігати, вони мають намір зберегти свою нову пристрасть до спорту, як тільки пандемія закінчиться.

Сила бігу за цей час була розкрита у Глобальний день бігу (2 червня), причому, нові висновки Nielsen (офіційне джерело досліджень для World Athletics) підкреслюють те, що бігунів стає все більше, адже це приносить неабияку користь для їх здоров’я, яку вони отримують від тренувань.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

У 10 опитаних країнах, 4 із 10 людей вважають себе бігунами, а 30% виходять на пробіжки, принаймні, раз на тиждень. На відміну від багатьох інших видів спорту, гендерно прихильників до бігу вийшло майже порівну 53% – чоловіки та 47% – жінки.

Large group of athletic people running a marathon on the road.

Більше п’ятої частини всіх бігунів виявляють, що вони почали тренуватись частіше, ніж раніше (до пандемії) і більшість з них кажуть, що надалі будуть бігати і після закінчення карантину.

Серед чисельних переваг бігу – можливість випробувати “максимум бігуна”. Що це? Розказує Келлі Макґонігал – психолог , вихователь та автор “Радості руху”.

“Це починається з цього душевного спокою, а потім рухи стають більш легкими, відчувається сила та впевненость, наповнюєшся оптимізмом та надією”. 

Опитування показало, що три чверті всіх бігунів погоджуються з твердженням, що “біг корисний як для розуму, так і для тіла”.

Люди віком 25-34 років захоплюються бігом, причому 50% погоджуються, що це частина їх особистості. Бігуни частіше наділяють себе позитивними характеристиками, вважають себе доброзичливими, орієнтованими на сім’ю, оптимістичними та пристрасними, бо продукують більшу впевненість у собі.

Для нинішніх раннерів найбільшими факторами, що спонукають до прийняття рішення про заннятя бігом є – здоров’я, здатність рухатись у своєму темпі та ці заняття не потребують великої кількості всяких “плюшок”. На початку достатньо мати: спортивну форму, зручні кросівки і…. все.

Нещодавнє дослідження  runrepeat.com  також виявило зростаючу популярність бігу, підтверджуючи результати дослідження Нільсена.

Отже, що ти чекаєш? Саме зараз час відкрити для себе силу бігу!

Джерело

Фото: Getty Images

Коментарі: