Під час ультрамарафону , який проходив у суботу, 22 травня, в провінції Ганьсу на північному заході Китаю в ландшафтному парку «Хуанхе Шилінь» , внаслідок надзвичайно холодної погоди загинув 21 учасник цього змагання, повідомляє Deutsche Welle.

Загалом у марафоні взяли участь 172 людини. Вранці у неділю, 23 травня, знайшли тіло останнього зниклого учасника, 151 бігун був врятований, восьмеро з них отримали травми. За словами місцевих ЗМІ серед загиблих були одні з найкращих китайських бігунів на довгі дистанції.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

100-кілометровий марафон розпочався у суботу вранці біля туристичного місця поруч з річкою Хуанхе за похмурої погоди. Згідно з опублікованими фото, бігуни були у шортах і футболках за температури +6 градусів за Цельсієм. Далі маршрут бігунів пролягав через глибокі каньйони та хвилясті пагорби на посушливому плато на висоті понад 1000 метрів.

Опівдні, десь на 20-30-кілометровому відрізку марафону, на гірській ділянці почався град, холодний дощ і сильний вітер, які спричинили різке падіння температури. Бігуни в цей час піднялись на висоту близько 2000 метрів над рівнем моря, пише гонконгське видання South China Morning Post. Тоді з’явилися повідомлення про зникнення деяких учасників. Змагання було вирішено призупинили і почалися масштабні пошукові роботи за участі 1200 рятувальників, безпілотників із тепловізійною обробкою, радар-детекторів та іншого обладнання.

Як повідомляє китайська преса з посиланням на рятувальників саме низька температура стала найбільшою загрозою для учасників забігу, оскільки вони мали легкий біговий одяг, а температура опускалася до нуля градусів Цельсія.

Один з учасників гірського ультрамарафону розповів місцевому виданню Red Star News: “В один з моментів я перестав відчувати власні пальці від холоду. Навіть здавалося, що і язик був відмороженим. Я зійшов з дистанції на півдорозі підйому по горі і увійшов у дерев’яну хижку на яку мені вказав рятувальник. Там вже було з десяток бігунів які спустились раніше, і ми чекали на евакуацію близько години. В результаті близько 50 учасників прийшли до хижки і врятувались”

Як повідомляють китайське видання Sina, серед загиблих 31 річний бігун Лян Цзин, неодноразовий переможець ультрамарафонів, який за свою кар’єру двічі перевершував національні рекорди, а також чемпіон Параолімпійських Ігор ASEAN (Асоціація держав Південно-Східної Азії) Хуан Гуанцзюнь.

Рятувальній операції заважав зсув ґрунту, який стався внаслідок негоди, а також те, що лише перші 24 кілометри бігового маршруту були прохідними для автівок.

Фото XHN twitter 

Коментарі: