Бути пейсмейкерм нелегко! На тому ж таки марафоні у Дембно (де Вікторія Калюжна виконала Олімпійський норматив), минулих вихідних, одним із пейсерів для польських елітних атлетів став українець Микола Юхимчук.

Фінішував він  із четвертим результатом на марафоні серед українців за останні три роки – 2:12.40 год (РВ)! З кращим результатом ніж у Миколи, в період з 2019 року до сьогодні бігли: Богдан-Іван Городиський, Микола Нижник та Олександр Сітковський. До кваліфікаційної норми на ОІ йому не вистачило 1 хвилини 10 секунд.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Що ж, про роль пейсмейкера, нюанси підготовки без тренувальних зборів і таке інше, нам розкаже сам марафонець.

Як це воно – бути пейсмейкером для елітних бігунів?

Це велика відповідальність: необхідно тримати темп, слідкувати, щоб група не відставала, вести групу за певним графіком. Основним завданням було провести групу протягом домовленого кілометражу.
Тобто і фізично, і психологічно я був налаштований виконати гарно свою справу.
Ще й в процесі кожен по-своєму керував кому як бігти, це відволікало.

А як біглось взагалі?

Після 25 кілометру, я відчув, що біжиться добре і вирішив спробувати не сильно відпускати лідерів. Взагалі план був такий: якщо почнемо бігти половику на 1:05.30, то можна було б спокійно бігти на норматив, але ми почали швидше, ніж цей час, а це зіграло не останню роль у моєму результаті. 

Що пішло не так в кінці?

На 41 км мені стало не по собі, і я перейшов на крок, але потім відпустило і все ж добіг четвертим. Стало трішки неприємно, якесь було розчарування, бо за моїми підрахунками на 39 км я ще біг на 2:10 год, а тут маєш тобі… За ті 2,5 км я все втратив. Але ясно, якби я біг за пейсмейкерами на якомусь старті, і вони б допомогли, то очевидно, що шанси на норматив були б великими. Єдине, що я зрозумів, це те, що норматив реальність, якщо ти готовий.

Ну, 2:12:40 – це дуже достойний результат, МСМК і все таке. Чи задоволений ти?

Ні, я хотів все ж показати цифри із 2:12, реально фізично був готовий. Але марафон – це дуже непередбачувана дистанція, і варто про це пам’ятати.

Як пройшла підготовка? Може вдалось побувати на зборах?

Ну як пройшла, вдома пройшла. На зборах ніде не був, тренувався по снігу/льоду, вже як є. Роботи бігав поряд з машинами. Темпові в мороз були по 3:10/км, в той час, як в теплому кліматі це могло б бути швидше на 3-4 секунди, а це принципово велика різниця, мороз “з’їдає” темп, адже м’язи швидко “холонуть”. Можливості з’їздити на тренувальний збір не було.

Фото: DULNY FOTO

Коментарі: