Дезірі Лінден стала першою жінкою, яка пробігла 50 км менш ніж за три години, показавши найкращий результат у світі в історії – 2:59:54 год (це по 3:36 хв/км) на спеціальному заході організованим від спонсора Brooks в Орегоні, США, у вівторок 13 квітня.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Зазначимо, що як світовий рекорд цей резутат не ратифікується, так як 50 км не є офіційною дисципліною, про що зазначили World Athletics.

З цим часом чемпіонка США з Бостонського марафону у 2018 році знімає більше семи хвилин від попереднього найкращого світового результату – 3:07:20 год, який встановила британка Елісон Діксон, вигравши світовий титул на 50 км у 2019 році.
Попередній ратифікований рекорд США було встановлено Яніс Клекер 3:13:51 год у 1983 році.

Двократна олімпійська чемпіонка Лінден – очевидно, що не новачок у бігу на довгі дистанції, адже за спиною вона має великий марафонський досвід.
До речі, в жовтні вона подолала 496-мильний виклик “Дестобер”, де треба було пробігти милю для кожної календарної дати упродовж місяця –  це був її перший офіційний ультразабіг.

Зазначимо, що подія, яку назвали Brooks Running 50km & Marathon, була організована спонсором Лінден та її агентом Джошем Коксом. Взагалі її початковим планом участі в гонках на ультрамарафоні був забіг “Два океани” у Південній Африці, але його скасували через пандемію.

Її особисті рекорди на шосе за даними World Athletics:

  • 10 км – 33:17 хв;
  • напівмарафон – 1:10:34 год;
  • марафон – 2:22:38 год.

Коментарі: