Жорстка Атлетика, на хвилинку, активно вивчає всякі наукові журнали, де є класні дослідженя вчених. Цього разу, ми натрапили на цікаву статтю (відразу кріпимо посилання на неї) від журналу Neurology про зв’язок мисленнєвих процесів у старості і спортивного минулого людини.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Багато хто в школі/універі і тд, нам казав: читай, пиши, вивчай – і тільки це розвиває мислення і бла бла… Воно то є так, але чи може якось впливати на мислення спорт? Здавалось би, спорт має розвивати м’язи, силу і все таке, але давайте-но роберемось, чи все так просто. Нижче ми допоможемо спростувати або підтвердити це припущення.

Так а що там по дослідженню?

Значить, ситуація наступна: для штурмування цього питання, вченим треба було вивчити дані аж 2700 чоловік з різними «актівіті». Роками відліку стали 1985-1986, а через 25 років після старту, у цих же учасників оцінювали їх когнітивні функції (вербальну пам’ять, психомоторну швидкість і гнучкість когнитивного мислення).

І що далі?

А далі, найцікавіше. Чим більше була натренована людина, тим кращими були її когнітивні функції, чого не скажеш про людей, які мали активність на порядок нижче у молоді роки.

Висновок:

У підсумку цього дослідження протяжністю у чверть століття (оце терпіння у науковців) було наступне: автори заключили, що найкраща вербальна пам’ять і психомоторна швидкість у віці 43-55 років, були пов’язані саме з гарним фізичним навантаженням 25 років тому.

Small group of people running in the park in the autumn. Young people dressed in sportswear jogging together in morning.

Але прикольно, правда? Займався собі спортом, балдів, отримував емоції, адреналін, окситоцин і всякі такі штучки, а на старості БУУУУМ! бонус у вигляді ніштякової концентрації, з пам’яттю порядок і таке інше.

Фото: Getty Images

Коментарі: