В наші часи естетика стадіону – є вагомою складовою у легкоатлетичному житті. Адже атмосфера має посприяти тому, щоб гарно “попахати” на тренуванні, відчути особливий вайб на змаганні, і врешті – зробити класні фоточки у свої соцмережі.

Найвідоміший у всьому світі стадіон Хейворд Філд повертається в стрій.
З 2018 року, він був закритий на реконструкцію, а нещодавно атлети вже мали можливість на ньому потренуватись. І що ви думаєте, він буде довго стояти без діла? Ееее ні! У 2022 році Чемпіонат світу відбудеться саме в цьому історичному місці.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Давайте трошки повернемо час назад (років на 100), і коротенько пригадаємо, що ж там було такого:

Хейворд Філд – був побудований у 1919 році, і мав на меті служити в основному футбольній програмі коледжу. Протягом більшої частини свого існування, як футбольного майданчика, він славився поганими умовами гри за дощової погоди. Пізніше, стадіон геть зіпсувався і футболісти змушені були грати на іншому полі, а Хейворд Філд поступово перетворився на винятково  легкоатлетичний і з 1969 року мав 8 доріжок із синтетичного (по-модному – Pro-Turf, по-нашому – уретан+пісок) покриття.
Ну і звісно, з того часу він здобув собі велику славу, адже на цих доріжках писалась історія світової легкої атлетики. Розташований він на північному заході США, у кампусі Орегонського університету в Юджині, штату Орегон.

Нині ця місцинка абсолютно повністю орієнтована на легку атлетику: від вражаючої арени для змагань і кількох спеціалізованих тренувальних майданчиків, до перукарні, тренажерного залу, басейну тощо. Загалом, “плюшок” тут достатньо:

Фраза “раніше, було краще”, тут не проканає, адже раніше тут було скромненько:

Переконались? Вивчаємо огляд далі:

Зона «The Vault» представляє сообю простір для метань, стрибків, а приміщення самого стадіону обладнали шістьма доріжками довжиною 140 метрів, які забезпечують комфортні тренування для спринтерів і бар’єристів.

Вся бігова площа складає близько 18 500 кв.м.

На арені облаштовано 12 650 фіксованих місць для глядачів які можна збільшити у два рази за потреби, а просторі різнокольорові сидіння (у віддітнках Орегону жовтий/зелений) були спроектовані так, щоб створити ілюзію “заповненого стадіону”.

Конструкція даху виконана із 76 високих дерев’яних опорів, а саме: ялиці, яку привезли із Дугласа, що додає унікальності Орегону.

Поряд зі стадіоном, висотою понад 10 поверхів, знаходиться Вежа на Хейворд Філд, на якій зображено п’ять “ікон”, які допомогли визначити спадщину легкої атлетики штату Орегон: Білл Бауерман, Стів Префонтейн, Ревін Роджерс, Ештон Ітон і Отіс Девіс. Всередині її є вестибюль із експонатами та оглядові майданчики.

Ще цікава деталь: тренувальні записи, які Бауерман писав для своїх атлетів, тепер розміщені по всьому стадіону, і навіть на табло.

“Основною місією відновлення Хейворд Філд є створення стадіону для нормальної роботи спортсменів”, – про це сказав креативний директор і спеціаліст з візуального брендінгу Тодд Ван Хорн.

“Коли ми думали що треба додати, а що є зайвим, ми задавались питаннями: Чи піде це на користь спортсмену? Допоможе його тренуванню? А на змаганнях чим стане у нагоді?”

Джерело

Фото: hoffmancorp.com/

Коментарі: