Дуже прикольно розуміти, що Сергій Бубка (в якого світовий рекорд у приміщенні тримався 21 рік, а на повітрі 26 років) і Арманд Дуплантіс (якраз той, хто зміг перевершити той 26-річний рекорд і стрибнути 6,15 м) імпонують один одному як спортсмени.

Дві легенди змогли поговорити віч-на-віч напередодні номінації Дуплантіса на цьогорічну премію “Спортсмен року”. Під час діалогу, вони обговорили як блискуче минуле Бубки, так і надії на майбутнє Дуплантіса. Ну нереальний крутяк! Про такі балачки можна тільки мріяти!

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Сергій Бубка наголосив, що Дуплантіс має всі шанси виграти золото в стрибках з жердиною на Олімпійських Іграх у Токіо, і більше того, що молодий шведський спортсмен може продовжувати додавати ще сантиметри до свого світового рекорду.

Минулого року Дуплантіс побив шестирічний світовий рекорд у закритому приміщенні Рено Лавіллені – 6,17 метрів ​​у Польщі та збільшив його через тиждень у Глазго до 6,18 м. Через кілька місяців на Діамантовій лізі в Римі, він підкорив найвищу в історії висоту на відкритому повітрі, що дорівнює позначці 6,15 м.

Бубка, який виграв шість титулів чемпіона світу і побив світовий рекорд 35 разів, у розрізі ромови, ось так відреагував на підкорення світового рекорду Дуплантісом:

«Як круто, що ти це зробив, і я сподіваюсь, в майбутньому реально стрибнути вище. Я розумію, що Олімпійські Ігри – це дуже важлива подія для тебе, бажаю тобі удачі в Олімпіаді, це унікальні змагання. Нічого не зрівняється з Олімпійськими іграми».

Пандемія і переніс ОІ на рік, навіяла Бубці про те, що в свій час він пропустив ігри в Лос-Анджелесі через бойкот Східного блоку, і прекрасно розуміє що відчувають атлети зараз:

«Пам’ятаю, як у 1984 році, я втратив свою мрію з багатьма іншими олімпійцями, які мріяли виступити на Олімпійських іграх і перемогти. Фактично, я його програв через бойкоти. У вашому випадку, з пандемією – це трохи інакше, але всеодно Олімпіаду перенесли з 20 на 21 рік, я розумію наскільки це важко».

Натомість Дуплантіс не зміг не поділитись своїми переживаннями і думками:

«Було досить важко усвідомити факт перенесення Ігор, тому що я виходив із сезону в приміщенні, де двічі побив світовий рекорд, був майже на вершині. Я відчував свої стрибки та ритм під час розбігу, і вцілому самопочуття було по-справжньому класним, а потім, через два тижні, все відмінилося. Я думаю, головним для мене, як для спортсмена, було збереження мотивації: не думати про те, що ОІ скасували, а просто Ігри відклались, але всеодно Олімпіаді бути!

Найбільшою метою зараз є Олімпіада. Адже це найбільша подія в легкій атлетиці, яка є вершиною спорту. Тож я хочу мати змогу поборотись за золото, тому що для кожного спортсмена важливо лишити свій історичний слід у тому напрямку, де він профі».

У відповідь Бубка побажав Дуплантісу удачі:

“В тебе є чудова нагода отримати цю славу та відчути цінність олімпійської перемоги. Роби все можливе, зберігай мотивацію і, звичайно, роби щасливими свою сім’ю та шанувальників легкої атлетики».

Джерело

Коментарі: