Ні, це не ті три букви, що ви могли подумати… 😉

Ехх, весна вже ж чудовий період, коли мотивація пре через край, терміново треба почати бігати, відновлювати тренування, приводити тіло в порядок, набирати спортивну форму і все таке. БО Ж СКОРО ЗМАГАННЯ І ПЛЯЖ, БОЖЕЧКИ.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Звісно, в рамках бігу, навантаження треба давати поступово і з розумом, а не одразу навантажити себе всім і побільше. Мінімум, що про вас подумають – то це те, що ви сказились, а максимум – підвищений ризик отримати перетренованість і травму не відходячи від “каси”.

Бігові роботи, об’єми, кроси… Все це чудово і прекрасно! Але не слід забивати на одні з найважливіших трьох букв – СБВ (спеціальні бігові вправи).

Українська досвідчена спортсменка, яка спеціалізується на довгих дистанціях – Ольга Скрипак (в якої особистий рекорд 2:27.58 год на марафоні), теж має що сказати з цього приводу:

«За допомогою спеціальних бігових вправ ми не тільки зміцнюємо м’язи, але і формуємо правильну техніку бігу.

СБВ можна використовувати в різних цілях. Це підготовчий і розігріваючий етап тренування, при якому спортсмен виконує нескладні ритмічні вправи для того щоб розігріти м’язи перед інтенсивною біговою роботою.

Також СБВ несуть силовий характер, таке тренування спрямоване на розвиток і зміцнення м’язів.

А ще вони здатні поліпшити біомеханіку бігу. Наприклад, якщо у вас погано піднімається стегно або слабкі м’язи стопи, за допомогою СБВ можна сформувати ефективну структуру руху. Але це все вимагає часу, терпіння і наполегливої ​​праці. Спеціальні бігові вправи раджу виконувати під наглядом тренера, особливо, якщо ви новачок і не зовсім розумієте техніку виконання, в іншому випадку помилкове виконання вправ може завдати більше шкоди, ніж користі».

Якщо ви думаєте, що це стосується лише любителів, то ні, ось і українські атлети, які виконують СБВ:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Stuy (@kristina_stuy)

Фото: www.suunto.com/sports/News-Articles-container-page/8-essential-running-form-drills/, facebook.com/olga.skrypak.9

Коментарі: