Цього року Едуард Забуженко вже встиг показати високий результат на змаганнях зі спортивної ходьби у Туреччині. Тепер прийшла черга «спітніти» і на зимовому Чемпіонаті України, який відбувся у суботу, 20 березня.

Варто зазначити, що всі нагороди на дистанції 20 кілометрів серед чоловіків забрали відразу три представники Київської області: Забуженко фінішував першим з результатом – 1:23.14 год, до срібла дійшов Іван Лосєв – 1:24.05 год, третім став Коваленко Назар показавши 1:24.54 год.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Звісно, з переможцем ми вже поспілкувались, і йому є що вам розказати:

Ну що, діліться своїми враженнями від ходьби. Як все пройшло?

Погодка відрізнялась від спекотної Туреччини, результати про це свідчать. Було дуже цікаво. Приємно здивувала цього року організація. На мою думку, в Україні вперше вдалось зробити подібні умови до міжнародних стартів. Дуже класно провели трансляцію, коли прийшов додому, переглянув і був приємно здивований. А спортсмени, в свою чергу додали видовищності до цього всього. Був гарний стимул йти, і компанія цьому сприяла.

Які виникли складнощі під час змагань?

Можна сказати, за цей час, скільки я хожу, то вже на складнощі якось не звертаю уваги, вони всюди є. Це зимовий ЧУ, і не вперше на ньому виступаю, тож я вже знав куди йду. Просто не було показано високих результатів, а так все звично. Взагалі, все склалось в принципі чудово: висока конкуренція, хороші спонсори, підтримка. 

Як думаєш, що тобі завадило йти швидше?

Це мій другий старт за два тижні. Тому жорстка вийшла підготовка як до першого старту так і до другого, до цього теж треба було бути готовим.
Взагалі це був хороший досвід, який у майбутньому знадобиться для виступу на міжнародній арені.

А взагалі, як пройшла підготовка в Туреччині?

Підготовка пройшла вдало і дуже якісно. Ми були там більш ніж сорок днів, тому навіть не відчувалась супервтома. Додому не хотілось, бо стільки років туди їздимо на збір, тому вже комфортно себе там почував. За це вдячний нашому керівництву.

Який план дій далі?

В планах провести такий же якісний, хороший збір, але вже в Киргизстані. Тому дуже на нього чекаю. Тож метою після збору є показати високий результат вже на міжнародній арені. І підтвердити там результатами, що в Україні дуже хороша школа зі спортивної ходьби.

Фото: Іван Вербицький

Коментарі: