На третій, заключий день змагань на Чемпіонаті Європи у Торуні, українські стрибунки у висоту не на жарт розстрибались.

Срібна призерка цього Чемпіонату Ірина Геращенко встановила особистий рекорд у закритому приміщенні, що на сантиметр вище, ніж її попередній (1.97 м, 2019 рік), стрибнувши 1.98 метрів. Спортсменка робила спроби і на 2.00 метри, але поки, ця висота їй не підкорилась.

Ми змогли з нею поспілкуватись і дізнались, чого не вистачило до 2.00 м, які очікування були від змагань і “А що сказав тренер?”.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Що тобі не вистачило щоб дострибнути до 2.00 метрів?

По-перше, не вистачило змагань у сезоні, їх було дуже мало. Я звикла що в мене їх багато, і на головний старт я приходжу вже “розстрибана”. Зараз в нас було багато технічних тренувань, але все одно тренування – це не змагання. 
Не вистачило емоцій, через те, що я дуже багато витратила їх на вистоу 1.92 м і 1.94 м, думала вище не стрибну, а на 1.96 м емоції вже зашкалили. 
Якби зараз повернути час назад, я б перші дві спроби на 2.00 м зробила інакшими. 

Це твоя перша нагорода у дорослому спорті, які в тебе емоції? Чи можна це порівняти з іншими твоїми медалями?

Чесно, зараз у мене не стільки переповняють емоції від змагань! Я була впевнена, що добре готова. Ну і мені лишалось це тільки реалізувати. Тренер мені сказала: “Іра, твоє завдання робити чіткі, гарні технічні спроби, і тоді результат буде”.
У кваліфікації, її завдання я виконала на 100%, на фінальних змаганнях, технічно десь на 70%, але я боролось до кінця.
Чоловік мого тренера сказав: “У вас буде справжня війна”. Так це і була справжня війна, війна з самою собою.

Чи не заважали тобі постійні паузи між спробами: то нагородження, то ще щось, адже у глядача складалось враження, що це заважає процесу, тобі як по враженням?

Це не заважало, це була зайва метушня, адже три технічні види проводились в один момент, але це змагання і умови можуть бути будь-якими.
В нас були трохи некомпетентні судді, тому що коли я ще сиділа в секторі, а мені вже включили таймер на стрибок. А я ж ще майду дійти до старту, налаштуватись на спробу і зробити її, а це все час. 

Iryna GERASHCHENKO of Ukraine High Jump competes during the European Athletics Indoor Championships on March 7, 2021 in Torun, Poland. (Photo by Stadion-Actu/Icon Sport via Getty Images)

То все ж, ти задоволена, щаслива від цих змагань? Що взагалі очікувала від них?

Чесно, взагалі не ставила собі мети щодо місця чи результату, я дуже хотіла відчути ці емоції після вдалого стрибка. І це – реалізувалось. Ці моменти роблять мене задоволеною та щасливою.

Після цього старту, ти більш позитивніше стала дивитись у майбутнє?

Я і до цього позитивно дивилась. Впевненість приходить під час  змагального сезону, сподіваюсь що все буде добре. Плани мої це слухатись тренера, і тоді наші спільні плани будуть з нею реалізовані.

Iryna GERASHCHENKO of Ukraine High Jump competes during the European Athletics Indoor Championships on March 7, 2021 in Torun, Poland. (Photo by Stadion-Actu/Icon Sport via Getty Images)

Фото: Getty Images

Коментарі: