За часи Незалежності Артем Алфімов з Донеччини став лише четвертим українським атлетом учасником континентальної зимової першості на 1500 метрів. Поряд з іменитим Іваном Гешко, чемпіоном ЧЄ зразка 2005 року, Олександром Борисюком, фіналістом ЧЄ 2013 року, та Володимиром Кицом, учасником попереднього ЧЄ в Глазго 2019, Артем виглядає досить впевнено, і фактично має третій по успішності виступ після Івана та Олександра.

Результат в 3:46,05, який показав Артем в кваліфікації, не набагато поступається його свіжому особистому – 3:44, про який ми писали нещодавно, а зважаючи на надзвичайно напружений та контактний забіг, видається навіть більш цінним для молодого атлета.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Цікаво відзначити, що ще кілька місяців тому, в особистій бесіді Артем скептично ставився до власних можливостей на європейській “півторашці”, і зважаючи на значну конкуренцію та високі кваліфікаційні нормативи роздумував спробувати себе на довшій дистанції, та навіть стиплі.

Далі пряма мова атлета:

Вище голови не стрибнеш, рівень забігу – явно поки не мій рівень. Я дуже швидко почав, зі всіма, на такому заряді та позитиві. Але коли потім забіг понісся неочікувано швидко і на відмітці в 600 метрів був результат в 1:27, які показав штовхаючись і стрибаючи, та ще й по другій доріжці – було реально “м’ясо”.

Далі мене відтіснили на останню позицію, а за три кола до фінішу я відчув, що я вже майже все… Міг тримати темп по 30 секунд на коло, але додати вже не міг.

Основне фото Getty Images

Коментарі: