Івано-Франківськ давно славиться своїми традиціями і підтримкою такої поважної дисципліни “королеви спорту”, як спортивна ходьба. І навіть цей неоднозначний 2020-й рік не завадив місту прийняти Чемпіонат України зі спортивної ходьби і 24-й за ліком Кубок «Вечірній Івано-Франківськ». Головні нагороди розігрувалися на дистанціях 20 і 50 км у чоловіків та у жінок. Усі без винятку види програми подарували вболівальникам високу конкуренцію та достойні результати. Про перипетії на дистанції, олімпійські плани та свій 2020-й нам розповів переможець 20-ки Іван Лосєв (1:21:44).

Спершу ми йшли всі разом на комфортній відстані один від одного. Конкуренція сильно відчувалася вже з перших хвилин дистанції, і до десятого кілометра група лідерів йшла доволі щільно. Далі ми розбилися на декілька груп, але пристрасті не вщухали, тож далі почалася тактична боротьба.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Яку ж тактику ти обрав на цей забіг?

Мені, насправді, дуже подобається велоспорт. У ньому саме стратегія та планування дистанції є ключами до успіху. Звідти я перейняв чимало тактичних прийомів, які наразі використовую в спортивній ходьбі.

Суть моєї тактики на цей забіг полягала в тому, щоб не давати суперникам багато простору на дистанції, не втрачати з ними контакту. А також – періодично випереджати всіх, щоб демонструвати свою хорошу форму та впевненість у власних силах, створювати певний тиск на інших.

Мотивація на цей забіг у мене зашкалювала. Адже попереднього разу на зимовому чемпіонаті України я в призери не потрапив і хотів реабілітуватися, в першу чергу, перед самим собою. І тут вдалося перемогти. Перше місце – це перше місце. Цим все сказано. 

Яка твоя думка про Івано-Франківськ у контексті міста для проведення змагань зі спортивної ходьби? 

Івано-Франківськ є одним з міст-лідерів у цьому виді легкоатлетичних змагань. До цього списку також входять Луцьк та Суми. У Івано-Франківську справді великі традиції, приємне та відповідальне керівництво. У місті часто відбуваються масштабні події зі спортивної ходьби. Також присутнє велике бажання провести командний Кубок Європи з цієї легкоатлетичної дисципліни. Це дійсно престижно. 

Чи ти задоволений результатом загалом?

Я був налаштований виконати олімпійський норматив, проте не вистачило 44 секунди (прим.ред. – норматив на ОІ становить 1:21:00). Траса була доволі складною, адже тут і підйоми, і вітер був у день змагань доволі сильний. Все це вплинуло на мій підсумковий результат. 

Вже після фінішу були думки про те, що краще б я посів друге місце, але виконав норматив. Адже я був налаштований на те, щоб виконати саме норматив, а перше місце було другорядним.

ФЛАУ повідомила, що олімпійський норматив на цьому Чемпіонаті, у разі виконання, не був би зарахований.

Так, це, на жаль, правда. Не вдалося залучити трьох міжнародних суддів (детальніше про причини цього можна прочитати тут). А їх наявність на змаганнях є необхідною умовою для зарахування олімпійських нормативів. Але, наскільки мені відомо, організатори подаватимуть запит на зарахування нормативів. Я вважаю, що це правильно, адже це їхній обов’язок. Все ж на дистанції у 50 км було виконано два олімпійських нормативи і їх необхідно зарахувати. Долати таку дистанцію це титанічна праця!

Які в тебе думки щодо нормативу на своїй дистанції?

Я вважаю, що мені це цілком під силу. Головне – провести хорошу підготовку та сподіватися, що все успішно складеться. Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями не було зборів і це вплинуло на мій результат. Я вірю, що здатен виконати олімпійський норматив. А цього року сезон для мене вже завершений.

Яким загалом видався 2020 рік для тебе?

Багато хто вважає цей рік невдалим. Для мене ж це багаж нового досвіду, який я зможу використати на наступних своїх забігах. Цьогорічні старти я провів на високому рівні, але потрібно вдосконалюватися. Для мене 2020 рік – зі знаком плюс. А наразі я максимально налаштовуюся на виконання олімпійського нормативу наступного року!

Фото – Дмитро Вакулка

Коментарі: