5 вересня в Україні відбувся перший Spartan Race, який зібрав понад 1000 учасників. Цього дня слоган #ботиможеш став невід’ємною частиною дописів в українських користувачів фейсбуку. Забіг з перешкодами світового масштабу зі справжнім українським колоритом – саме так можна охарактеризувати подію, яка відбулася у Пирогово.

Знайомтесь, Олексій Вовк – головний організатор Spartan Race в Україні! Ось вже декілька років він бере участь та стає призером гонок Spartan на різних земних континентах. Саме завдяки Олексію стала можливою поява світового лідера серед забігів з перешкодами на території України. Нам вдалося почули з перших вуст про те, як виникла така ідея, про особливості проведення та багато чого іншого.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Як Ви оцінюєте рівень проведення першої гонки Spartan в Україні? Чи все вдалося з погляду організатора? 

Відгуки учасників кажуть самі за себе. Людям дійсно дуже сподобалося. У нас на заході були представники Spartan Race як з Америки, так і зі Східної Європи. Вони поставили нам високу оцінку за рівень організації забігу. Особисто я всім задоволений. Звісно, що є певні нюанси, на які варто звернути увагу. Адже, щоб ми не робили, завжди розуміємо, що можна ще краще. Загалом, я всім задоволений.

Як давно виникла ідея організувати Spartan Race у нас і як довго тривала комунікація з представниками всесвітньої організації?

Ідея у мене виникла минулого року на Гаваях на гонці. Ми бігли дистанцію Ultra Beast (50+ км та 60+ перешкод) з моїм американським другом. І тоді виникла думка, що було б круто організувати Spartan Race в Україні. У листопаді в Греції мене познайомили з Джо де Сена (засновник Spartan Race). Я розказав йому про свою ідею.

Після цього мене звели з представниками зі Східної Європи, оскільки Україна належить до цього регіону. Spartan вже проводиться у Словаччині, Чехії, Угорщині, Польщі, Румунії, а ми планували стати шостою країною у цьому списку. У листопаді я полетів у Словаччину на зустріч, де були всі представники Spartan. І саме там ми домовилися про проведення першої гонки в Україні.

Чи складно велася комунікація з Національним музеєм народної архітектури та побуту України у Пирогово щодо проведення гонки на його території?
Чому саме цю локацію обрали?

Я з самого початку орієнтувався на велику кількість іноземців і тому хотів перший забіг зробити з українським колоритом. А для цього кращої локації за Пирогів і не придумаєш. Перемовини тривали справді добре. Адміністрація одразу пішла нам на зустріч, допомагала у процесі підготовки. Керівництво не вставляло палки в колеса, а навпаки, максимально підтримувало нас. І ми вже домовилися про проведення забігу у 2021 році саме тут.

А як щодо карантинних обмежень? Як Ви впоралися з цим викликом, який виник у зв’язку з пандемією? Чи були побоювання, що Київ опиниться у червоній зоні і чи був план Б у такому разі?

Звісно, що був страх щодо червоної зони. КМДА винесла наказ щодо заборони масових заходів у Києві, коли ми вже призначили дату події. Але нам вдалося отримати офіційний дозвіл від КМДА на проведення забігу.

План Б у нас був, адже могло трапитися що-завгодно. Він полягав у тому, щоб змінити локацію з музею в Пирогово на Крюківщину (село в Київській області), але точно не скасовувати проведення. І в такому випадку я б запропонував всім зареєстрованим учасникам, яких не влаштовує локація, повернути кошти, хоч Spartan такого не практикує. Я був впевнений, що люди приїдуть брати участь у Spartan Race, а не на Spartan Race у Пирогово. Загалом, план Б у нас дійсно був, адже є практика проведення таких забігів у Київській області, яку показав нам Руслан Клименко (організатор Dyka Gonka, – прим.ред.). Була 99% впевненість, що старт відбудеться за будь-яких обставин.

Які подальші старти і коли варто очікувати в нас? Чи планується проведення забігу з дистанцією Spartan Beast?

У нас вже є заплановані старти на 21 листопада у Крюківщині та на 27 березня у Буковелі. Між ними точно нічого не буде. Всі інші старти заплановані на 2021 рік після Буковелю. Плануємо у червні гонку в Пирогово вже з дистанцією Spartan Beast. Плануємо обов’язково це реалізувати. Також хочемо провести забіг на початку вересня та після нього ще один гірський у Буковелі, де, цілком можливо, вже буде Trifecta* Spartan. Чотири гонки на наступний рік плануємо точно. Зокрема, старт у Пирогово буде входити в національну серію Європи. Зараз ми чекаємо на календар, щоб вибрати дату проведення.

*«Trifecta» — це серія змагань, учасники якої мають подолати всі дистанції за два дні. «Beast» в перший день, а на другий змагаються в форматі «Sprint» та «Super». На фініші кожної з дистанцій переможці здобувають медалі, які разом формують унікальну медаль Trifecta. По завершенню спортсмени стають частиною племені Trifecta та отримують право на участь у Чемпіонаті світу, що проходить у грецькому місті Спарта.

В Україні є чимало організацій, які займаються проведенням забігів з перешкодами: Race Nation, Dyka Gonka, Legion Run і цьогоріч – Spartan Race. Чим Spartan відмінний від інших? 

Spartan Race, у першу чергу, це світовий лідер серед забігів з перешкодами. А всі інші гонки – це локальні аналоги. Кожна організація має свої особливості щодо проведення. На Spartan Race кожен може стати частиною світової сім’ї, проходити кваліфікації на міжнародні чемпіонати від Spartan, збирати медалі на будь-який смак. Ви отримуєте продукт найвищої якості за американськими стандартами. У нас проводиться все за правилами, які прописані організацією. Все так, як і в інших країнах, де проводиться Spartan Race.

Інформацію про історію цього забігу та особливості його проведення в Україні можна прочитати у нашому матеріалі.

Фото – Денис та Володимир Фортушні

Коментарі: