Складні, мальовничі чи чергове тренування перед сотнею? Говоримо з переможцями Skole Ultra Тrail 2020. Для когось 50 км – це наступна точка після марафону, а для переможця Skole на цій дистанції – це звичайне тренування)
Максим Багінський та Ольга Донченко, поділились з нами – як їм дистанція, чи вистачало КП на маршруті та чи допомагають палиці під час забігу в горах. Ну і, звісно, які вони, осінні Карпати?


“Моє враження про трейл – супер. Дуже сподаболась місце стартового табору – ночував прямо там в палатці біля озера і це було круто. Щодо організації жодних питань – все добре. Розмітка була, як на мене, хороша і доволі зрозуміла, навіть враховуючи лабіринти через болдери Острова Пасхи і скелі Довбуша, хоча один раз я пропустив поворот – але це було через мою неуважність. Чув коментарі про замалу кількість КП, але, я думаю, що їх було достатньо, а головне з заявленою їжею і водою, приємним бонусом для мене була наявність ізотоніку на КП. Певно, єдиним мінусом, що я можу придумати є мала кількість краєвидів – в основному вони були доступні тільки на горі Лопата, але не варто чекати іншого коли ти бігаєш лісистими схилами Бескидів.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли


Перемагати я не планував. Головний для себе старт сезону – 100км на Букомилях відбіг тільки місяць назад і після цього серйозно не тренувався, просто відновлювався, більше тижня катався на велосипеді від Києва до Закарпаття і взагалі не бігав – так що ніякої “підводки” до старту не робив. Коли реєструвався бачив в списках Вову Ханаса і Анатолія Новака, тому моїм планом було забігти на третє місце.
Під час самого старту спочатку я сумнівався що і це вийде, бо підйоми давались важче, ніж зазвичай – по суті мене врятувало те, що я в останній момент все-таки вирішив брати палки. А от вниз біглось дуже добре, що дивно, бо це моя слабша сторона – нажаль, я замало бігаю в горах, а в Житомирі-Києві затяжні швидкісні спуски нормально не потренуєш. До 32го кілометру лідери бігли доволі близько – я був то третій, то перший, то другий, але потім вдалось вирватись вперед і я вже не бачив нікого за собою. Враховуючи, що попереду був довгий спуск до останнього КП, який я біг классно і просто кайфував, з’являлось все більше і більше впевненості в перемозі. Залишивши останнє КП і починаючи довгий, крутий підйом на гору Лопату, без видимих бігунів з моєї дистанції за спиною я сподівався, що перше місце, це тільки питання часу, тим паче мій переслідувач Дмитро Мельников був без палок – те, що було важко мені, йому було важче в 2 рази. Доречі, я думаю, саме через відсутність палок Дмитро, який біг дуже потужно, пропустив на друге місце Анатолія Новака – як він мені розповідав це сталося саме на Лопаті. Ну а далі дуже цікавий спуск з технічними відрізками, родзинка трейлу – мутне джерело зі стоячею водою і п’явкою… і купання в озері на фініші!”
– говорить Максим.

Ольга ж навпаки насолоджувалась краєвидами, а палки були майже не потрібними: “Вперше бігла Skole Ultra Trail. Друзі дуже багато розповідали за трасу. Дійсно, вона дуже бігова та мальовнича. Палками майже не користувалась, єдине місце – це гора Лопата, наприкінці дистанції. Без них там важко. Зі старту відразу зайняла лідируючу позицію та до самого фінішу, залишивши суперниць далеко позаду. Бігла з хлопцями десь до 20км, розмовляли. Люблю критику та завжди до неї прислуховуюсь. Так ось, дуже багато корисної інформації щодо свого бігу я почула, поради і таке інше. З ними було дуже цікаво, але прийшлось залишити, тому що я завжди на другий половині дистанції прискорююсь, бо починаю дуже обережно. Останні 30км я бігла сама, насолоджуючись осіннім лісом та затишними стежками. Загалом старт дуже сподобався.
Наступний мій трейл – Fun Karpaty Dynafit Trail, дистанція 57км. Цього року я взагалі не виступала на асфальті. Влітку, вперше в житті я приїхала до Карпат і зрозуміла, що це моє, назавжди! В планах ще є закінчити лігу Ukrainian Trail League. Залишився один із чотирьох стартів – Wet Hills. Мабуть, на цьому і зупинюсь, але це не точно!

Забіги, як і гори бувають різними. Літо пройшло, а значить почався новий стартовий сезон 2020 для шосейних бігунів. Можливо хоч восени старти будуть в офлайні, ви вже встигли собі щось запланувати? Пишіть в коментарях, чи планує хтось бігти трейли в Карпатах цієї осені, та чи маєте хоч якісь офлайн старти до кінця року.

Foto by: Kudinov Kirill

Коментарі: