Про обставини, які змушують спортсменів швидко змінювати плани і пріоритети, про важливість здоров’я – саме про це, а не про результат, довелося говорити з Анною Плотіциною після її чергової перемоги (і вже ніхто, навіть сама Аня, точно не скаже, якої за ліком – 17-ї чи 18-ї) на Чемпіонаті України. Переможні 8,24 на бар’єрній 60-метрівці зовсім не те, на що здатна ця спортсменка, але за умов, що склалися, цей результат є безумовним досягненням.

Аня, перш за все хочеться почути твоє резюме про цей сезон.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Ну взагалі, як то кажуть, плани були наполеонівськими. І почну з того, що побажаю усім здоров’я! Тому що на собі розумію, наскільки це важливо. На початку сезону пробігли, і наче ось-ось… ну і всі ми люди, у всіх у нас бувають того чи іншого роду проблеми, але у спортсменів не ведеться говорити про проблеми, але вони є, на жаль. Я травмувала задню поверхню стегна, ще якось намагалася на зубах виступати на змаганнях, але потім зрозуміла, що краще поберегтися, тому я в екстренному порядку сіла на літак і поїхала додому і почала лікування.

Мова йде про Францію, куди ти приїхала на старт і вже була заявлена?

Так-так. Я там ще у забігу пробігла і потім зрозуміла, що краще не варто продовжувати змагатися. Не стала їхати на наступні старти, тому що це вже не мало сенсу. Це не дуже гарно, але з іншого боку треба було приймати рішення і вилітати лікуватися. Тому що на носі був Чемпіонат України, і він був запланований.

Тобто Чемпіонат був для тебе пріоритетним стартом?

Ну як всі бачать, у нас швидкоплинно змінюються обставини. В пріоритеті, звісно, був Чемпіонат світу, але потрібно усвідомлено ухвалювати рішення і швидко діяти. Тому що бездіяльність також погіршує ситуацію у даному випадку.

За таких обставин, сьогоднішній результат, як ти його оцінюєш?

Останні півтора тижні було дуже страшно на тренуваннях, було відчуття самозбереження. Я ці дні взагалі не бігала, тільки виходила зробити розтяжку. А коли долаєш фінішну лінію, це забирає емоційно дуже багато сил, наче на 20 років старієш.

Щодо майбутніх планів,то поки рано говорити. Зараз треба вилікуватися, от і все. Всі думки зараз про це. Щоб ноги дозволяли бігти.

І останнє питання: то все ж ти 17 чи 18-разова чемпіонка України?

Я не знаю! Це цікаво, звісно, але порахувати вже дуже важко)

Коментарі: