Чоловічий бар’єрний спринт на “Різдвяних стартах” подарував вболівальникам справжню інтригу, втім, як і минулого року боротьба розігралась між Богданом Чорномазом та Артемом Шаматриним. В 2019 році долю золотої нагороди визначив фотофініш, обидва спортсмена показали 7,95, а вже цього року результат Артема 7,92, у Богдана 7,94, а бронза, як і минулого року у Віктора Солянова 8,03.

Ми поспілкувались з Артемом про підготовку до сезону та плани на зиму:

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Артеме, розкажи про початок сезону, як справи?

Почав сезон доволі непогано, набіг 7,92, фактично минулий сезон я закінчив на такому ж результаті. Далі буду вже дивитись по стартам як розвиватиметься форма, але в загальному все добре, фізична форма на гарному рівні. По тренуванням видно, що піднявся спринт, також додав по силовим показникам, тому очікую цікавий сезон.

В планах на сезон виконання нормативу та відбір на чемпіонат світ.

Внесли зміни в тренувальний процес?

Так, тренер, Сергій Басенко, їздив на семінар де виступали американські спеціалісти, і привіз багато цікавої інформації. Скажімо так, взяли нові знання, власний досвід попередніх років, вибрали необхідне. Тож готувався не по якійсь з існуючих методик, а взяв симбіоз різних методик, які були направлені на силові показники, спеціальні вправи, різні підходи для окремих груп м’язів, займався базою. Готував свій організм до високої швидкості всіма доступними методами.

Останні 4 місяці ти мешкав в Дніпрі і готувався без тренера? (група Сергія Басенка тренується в Києві, – прим. ред.)

Так, готувався сам, тому доводилось більше розбиратись у всьому процесі, більше відчувати своє тіло. Багато уваги приділяв моментам відновлення, адже мені вже не 20 років. Підключав всю відому інформацію, підходи, це і йога, різноманітні вправи на статику.

Як ти вважаєш, чи може факт твоєї самостійної роботи і бути фактором гарного початку сезону?

Думаю так, тепер я в більшій мірі відповідаю за власний результат. Авжеж, головну лінію в тренуваннях задає тренер, але безсумнівно моєї відповідальності за власний результат побільшало.

Які наступні старти плануєш?

Буду виступати на меморіалі Батруха та Юшка 17 січня. Далі чекаю підтвердження по одному-двом комерційним стартам, ну і Чемпіонат України.

Коментарі: