У Запоріжжі 20 жовтня вже третій рік поспіль відбувся міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon, організований компанією Run Ukraine. Переможцями цьогорічного Запорізького півмарафону стали спортсмени міжнародного рівня Роман Романенко та Валентина Кілярська.

Міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon об’єднав на різних стартах майже 2000 бігунів. До козацької столиці завітали понад 750 любителів бігу з інших міст України, а також атлети з семи країн: Білорусі, Словаччини, США, Німеччини, Туреччини, Індонезії та Росії. Проведенню півмарафону не завадив навіть туман, який цього дня опустився на Запоріжжя. Через нього бігуни майже не бачили пам’яток міста, але вони відчували потужну підтримку запорізьких уболівальників, яка спостерігалася упродовж усієї дистанції і мотивувала на нові рекорди. 

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Вперше у Запорізькому півмарафоні взяла участь така кількість елітних спортсменів: за перемогу на різних дистанціях змагалися 17 українських елітних атлетів та атлеток.

На головній дистанції Запорізького півмарафону – 21.0975 км – боротьба за перемогу була справді запеклою. Від самого старту тут сформувалася група з п’яти лідерів, очолювана Миколою Нижником. Втім, уже з 5 км ця група скоротилася до двійки, яка складалася з Миколи Нижника та Романа Романенка. Три чверті дистанції Роман Романенко сидів за спиною у Миколи Нижника, і до самого фінішу вболівальники не могли спрогнозувати, хто ж з атлетів переможе. На фінішній прямій на останніх 400 метрах бігуни влаштували справжній двобій і одночасно розірвали фінішну стрічку з часом 1:04:14. Лише фотофініш показав, що переможцем 3rd Zaporizhstal Half Marathon став Роман Романенко. Третє місце з часом 1:06:26 посів попередній рекордсмен Запорізького півмарафону Артем Казбан, чий рекорд траси – 1:05:35 – тримався з 2017 року до сьогодні.

“Суперник стимулював бігти швидше, бо від самого початку я не розраховував на такий темп, – поділився Роман Романенко. – Вже на трасі я зрозумів, що ми біжимо на рекорд траси. Два роки тому, 2017 року, я посів у Запоріжжі друге місце, а тепер дуже радий перемогти”.

Серед жінок же безперечна лідерка визначилася від самого початку. Переможниця Tavria V Odesa Half Marathon 2019 Валентина Кілярська, так само, як і у вересні в Одесі, бігла практично без суперниць, серед бігунів-чоловіків. Оскільки Валентина Кілярська планувала встановити рекорд траси, який водночас став би її personal best, їй допомагав особистий пейсмейкер Павло Верецький. Так бігунці вдалося подолати усі 21.0975 км Запорізького півмарафону за 1:14:00, оновивши попередній рекорд траси майже на 4 хвилини. П’ятьма хвилинами пізніше другою фінішувала Катерина Карманенко з часом 1:19:05, і майже одразу за нею третьою фінішувала переможниця цьогорічного Київського марафону Наталія Семенович з часом 1:19:18.

“Сьогодні бігти було простіше, аніж в Одесі, адже попереду завжди був пейсмейкер. Підтримка була майже упродовж усієї траси. Це дуже надихало, – розповіла переможниця Запорізького півмарафону Валентина Кілярська. Я просто бачила, як біжу все швидше й швидше з кожним кілометром, це все завдяки підтримці. Мріяла вибігти з 1:15:00, а вийшло на хвилину швидше”.

Призовий фонд цього року склав 124 000 гривень, що майже удвічі більше від минулорічного. По п’ять призерів серед чоловіків та жінок на головній дистанції отримали винагороду від 2500 до 8000 гривень. Також Валентина Кілярська та Роман Романенко отримали додатковий приз у 5000 гривень за оновлення рекорду траси. Окрім цього, троє бігунів отримали додатковий бонус за час, кожен по 5000 гривень: Роман Романенко, Микола Нижник та Валентина Кілярська. 

Також були нагороджені призери у семи вікових категоріях. Найстаршим учасником на півмарафонській дистанції став 71-річний Микола Лещенко, який подолав 21.0975 км за 1:54:14.

Також півмарафонську дистанцію подолав учасник на інвалідному візку Євген Бакуров з Дніпра.

Окрім головної дистанції півмарафону, бігуни також могли взяти участь забігах на інші дистанції: Zaporizhstal Run 10 km, Rexona Mini Marathon 4.2 km, естафеті Under Armour 3×5+6.0975 km, а також у командному забігу, де кожен з чотирьох членів команди мав подолати повний півмарафон.

На дистанції Zaporizhstal Run 10 km з часом 31:21,5 переміг срібний призер цьогорічного Одеського півмарафону Павло Верецький. Лише за кілька годин до власного старту він пейсив Валентину Кілярську на півмарафонській дистанції, що не завадило йому здобути перемогу. Серед жінок з часом 39:27,5 перемогу здобула Ольга Донченко.

За інформацією прес-служби Run Ukraine

Коментарі: