Василь Макух поступово підкрався до ешелону найшвидших атлетів нашої країни. Так на чемпіонаті України в приміщенні у Сумах 19-річний спринтер забрав срібну нагороду (6.79), а кількома тижнями раніше впевнено перевершив норматив на Чемпіонат Європи у Глазго – 6.73 при нормативі 6.78.

Жорстка Атлетика поговорила з Василем про стан справ та його оцінку виступу.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

На скільки відсотків задоволений результатом і бігом? На що налаштовувався?

Загалом я задоволений, хоч і пробіг не по PB але те, що став другим на дорослому ЧУ мене порадувало, а також що зміг відібратися на дорослу Європу, це була моя головна ціль на цьому ЧУ.

Твій тренер розповів, що є невеличка проблема зі стартом. Що сам думаєш з цього приводу? Якось працюєте над цим?

Так, старт в мене ще не дуже виходить бо часто засиджуюсь в колодках, наче сплю) і не дуже вдається вихід з колодок. Хоча на тренуваннях іноді виходить добре, але після стартового пострілу на змаганнях все забувається і вже на автоматі все відбувається. У Києві на минулих змаганнях вийти зі старту вийшло добре, думаю з тренером попрацюємо над стартом і все вдасться!

Які враження від півроку тренувань у новій групі?

У групі мені все подобається. Тренер у нас дуже хороший, відкритий до нас, група також хороша, весела, і атмосфера чудова, що теж відображається  і на результаті, тому що коли хороша атмосфера в групі набагато краще тренуватися. Хоча нас і багато, але тренери (Сергій Валерійович зі своєю дружиною Анастасією) завжди встигають приділяти увагу нам всім по максимуму.

Також дізналися і у тренера спортсмена Сергія Басенка про глобальні цілі:

Хлопець має сильні завдатки і якщо аналізувати, то у нього великий потенціал. Наразі у Василя є деякі проблеми із стартом і я дуже здивувався, як він зараз у фіналі чемпіонату ще зміг набігти.

Зараз ми на етапі пізнання і вивчення один одного, підготовку не форсуємо, працюємо в бережливому режимі. Наразі наше завдання закріпитися на цьому рівні. На літо від чемпіонату світу з естафет у Йокогамі відмовляємося, будемо готуватися на літо до молодіжного чемпіонату. А вже велика мета у нас 2020 рік. 

Фото: Сергій Кумер

 

Коментарі: