Міжнародна федерація з орієнтування оголосила про зміни у світовій рейтинговій системі, яка набула чинності з 1 січня 2019 року.

Зміни стосуються орієнтування бігом – тривалість рейтингового періоду тепер складатиме 24 місяці у зв’язку з чергуванням “лісових” та “спринтерських” років в орієнтуванні. У цей період будуть враховуватися 5 кращих результатів.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Також були затверджені знижені вагові коефіцієнти для основних подій IOF:

Також було винесені рішення стосовно юніорських чемпіонатів світу та нового формату  Knock-out Sprint.

Внесені зміни дещо змінили позиції спортсменів у рейтингу. Тож, якщо ви шукатимете рейтинг на дату раніше за 01.01.2019, то він буде розраховуватися за старою схемою, а на дату з 01.01.2019 – вже за новою.

Подивимось, як торкнулися ці зміни українських орієнтувальників у top-100 рейтингу

Таким чином, суттєвих змін для нас зазнав лише рейтинг спринтерів жінок, у якому за новою схемою підрахунку “повернулась” Надія Волинська. Щоправда, для спортсменів поза top-100 зміни більш помітні.

Додамо, що зміни не вплинули на лідерів рейтингу, так і надалі очолюють світову першість лісових дисциплін Улав Лунданес (Olav Lundanes) та Туве Александерссон (Tove Alexandersson), а серед спринтерів – Даніель Хубман (Daniel Hubmann) та Мая Альм (Maja Alm).

Але це ще не всі зміни, поступово буде покращена система фільтрів для можливості вибору найкращих спортсменів за регіонами та федераціями, а також буде створений спільний рейтинг для лісових та спринтерських дистанцій.

Використано матеріал IOF

 

Коментарі: