Вперше в Україні!

Здається вже мало чим можна здивувати українських любителів гірського та трейлового бігу. Від карпатських традиційних гірських стартів та гірських ультр, до виснажливих пустельних забігів та бігу крейдяними горами: навіть найдивніша уява не може стати на заваді залученню всієї різноманітності рельєфу для спортивних цілей та визначення найсильніших бігунів.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Але дещо все ж поки лишалось недоступним для пересічного українського гірського бігуна – дисципліна, яка виникла на межі бігу та альпінізму під назвою “вертикальний кілометр”.

І вже на самісінькому початку 2019 року, а саме 5 січня в Квасах, що на Закарпатті, відбудеться Blyznytsia Vertical Km – перші змагання скайраннінгової дисципліни в Україні.

Що таке вертикальний кілометр?

Вертикальний кілометр – це одна з дисциплін скайраннінгу, що має вертикальний підйом 1000 м (допускається +/- 50 м по висоті), при цьому довжина маршруту не більше 5 км, з мінімальним середнім ухилом траси 20%, а деякі ділянки понад 33%.

Вертикальний кілометр може проводиться на різних висотах: від 0 до 1000 м, 1000-2000 м, 2000-3000 м. Бувають також подвійні або потрійні вертикальні кілометри.

Світова серія в дисципліні вертикальний кілометр увійшла в окрему серію World Circuit, яка була створена в 2017 році, а ранні змагання в цій дисципліні входили в світову серію зі скайраннінгу нарівні з дисциплінами скайрейс (Skyrunner World Series). World Circuit Vertical Kilometr регулюється правилами і положеннями Міжнародної федерації Скайраннінгу (ISF).

Найкоротший і швидкий вертикальний кілометр в світі знаходиться в Fully, Швейцарія. Довжина дистанції становить 1,9 км в довжину, із середнім ухилом в 52%. По суті, вертикальні кілометри – це все круті підйоми. “Вертикалка” змушує працювати спортсмена на межі, утримуючи стійку, майже максимальну напругу протягом 30 хвилин (для найкращих в світі!) І до години-півтори для всіх спортсменів-любителів.

Так це виглядає на Монблані

Як підготуватися до вертикального кілометру?

Підготовка до такого змагання вимагає дуже конкретних знань і грамотних тренувань, ось кілька порад:

  1. Набігаєте певний обсяг на пагорбах. Це підвищить вашу витривалість і підготує м’язи і зв’язки до навантажень. Зробіть багато загальних тренувань, протяжністю до 2 годин, де ви зможете сфокусуватися на постійному ритмі при сходженні. Дізнайтеся ваші межі!
  2. Після того, як закладете базу, є сенс додати двічі на тиждень інтервальні тренування по гірках. Короткі і круті підйоми, наприклад, 10 підходів по 60 секунд. Чим крутіше, тим краще! І більш тривалі підйоми до 20 хвилин, наприклад, 3 підходи по 10 хвилин або 2 підходи по 20 хвилин.
  3. Не забувайте про важкі тренування з фокусом на силу, а не на витривалість, які повинні проводитися регулярно. Однак, такі тренування слід вводити в тренувальний план поступово. Не забувайте про силову підготовку в тренажерному залі.

Вищенаведені поради є дуже простим керівництвом. Не забувайте про тренування на асфальті або стадіоні, щоб підтримувати швидкість, а щотижневі довгі кроси до 2-2:30 годин також важливі для тренування витривалості.

Посилання на фейсбук сторінку події тут

Реєструватись тут

Коментарі: