Спортсменка з Ефіопії Гірмавіт Гебржіхейр прославилася своєю зовнішністю на юніорському чемпіонаті світу з легкої атлетики, що відбувається в Тампере (Фінляндія).

Гірмавіт посіла 3 місце у бігу на 5 000м (15:34.01), встановивши особистий рекорд.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Зазначимо, що у листопаді 2017 року ефіопка показала феноменальний для свого віку результат на 10 000м (32:33).

Згідно з офіційною інформацією, вказаною у профілі спортсменки на сайті IAAF, Гебржіхейр – 16 років (2001 року народження). Тобто вона спокійно може виступити на юніорському чемпіонаті світу ще й через два роки. Однак, багато спортсменів та вболівальників сумніваються, що Гірмавіт наразі 16.

Зокрема, новозеландський легкоатлет Зейн Робертсон, рекордсмен Нової Зеландії з 10 000м та півмарафону, у своєму Instagram виклав фото ефіопки із іронічним підписом «юніорський чемпіонат світу».

Іспанський спринтер Оскар Усільос, багаторазовий чемпіон Іспанії на 200 і 400 метрів, віджартувався на своїй сторінці у Twitter: «Її діти/онуки з трибуни спостерігають за її успіхом на юніорському чемпіонаті світу».


Маніпуляції з реальним віком спортсменів не є новиною для юніорських чемпіонатів світу, на яких мінімальна різниця у віці має велике значення. Тепер ефіопці загрожує розгляд за підозрою в навмисному заниженні фактичного віку.

Підготував Дмитро Яроцький.

Коментарі: