19-річна українська легкоатлетка Аліна Шух стала чемпіонкою світу серед юніорів у метанні списа.

Вже у першій спробі Шух окреслила свої медальні наміри, відправивши спис на 53,42 м. У другій і третій Аліна лише поліпшувала цей результат – 54,53 м і 55,95 м. Саме 55,95 і принесли нашій спортсменці перемогу на чемпіонаті світу U20. Для Аліни це найкращий результат сезону.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Зазначимо, що  срібну медаль виграла японка Томока Кувазое (55,66 м), а бронзову – американка Дана Бейкер (55,04 м).

Перед моєю останньою спробою я не знала, що я виграю. Я добре підготувалася, і це чудовий результат. Я не можу ще повірити, що я перемогла. Я просто отримувала задоволення від того, що я роблю. Напередодні я думала, що маю рівний результат з іншими дівчатами, але не думала, що зможу перемогти.

Однак, я отримала травму, тому я дуже засмучена – сподіваюсь, що я зможу все-таки змагатися в семиборстві завтра“, – сказала у коментарі для IAAF після перемоги Аліна, для якої саме семиборство є основною дисципліною і де вона входить до числа фавориток.

Та, на жаль, наступного ранку, 12 липня, Шух була змушена відмовитися від подальшої участі у турнірі через травму. Виявилося, що під час однієї зі спроб у метанні списа вона травмувала привідний м’яз стегна.

Попри травму Аліна все ж вирішила боротися до останнього. У першому виді, бігу на 100 метрів з бар’єрами, вона показала час 14,68 секунд. Після фінішу і консультації з лікарями стало остаточно зрозуміло, що далі продовжувати змагання Аліна не зможе.

Аліна уже почала відновлення. До наступного турніру – чемпіонату Європи – лишається майже місяць. За словами спортсменки, вона впевнена у тому, що незабаром знову буде здорова, і зробить максимум можливого для того, щоб виступити у Берліні і зробити це успішно, повідомляє ФЛАУ.

Тож, бажаємо Аліні якнайшвидшого відновлення, а поки пропонуємо потішитися переможною спробою спортсменки у метанні списа!

Джерело: ФЛАУ, IAAF

Коментарі: