В листопаді 2018 року 10 бігунів вийдуть на старт марафону в Нью-Йорку в діловому костюмі, пробіжать 42 км по п’яти районам для того, щоб мешканці міст вийшли на першу пробіжку.

Марафон в Нью-Йорку – це спортивне змагання і свято бігу в місті. Сорок років тому марафон змінив життя мегаполіса. З того часу окрім особистих рекордів, перших спроб марафону, командних забігів, учасники часто вибирають виклики та біжать незвичним способом.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Учасники Runable біжать 42 км в діловому костюмі. Для того, щоб сформувати бігунів в команду був оголошений відкритий конкурс. У fb-групах по всьому світу з’явилась інформація про проект та відео, на якому автор ідеї і лідер команди Олександр розповідає про те, яка основна мета забігу в костюмі. Охочі заповнювали електронну заявку.

Організатори отримали 63 заявки від марафонців-аматорів зі всього світу. Бігуни з Європи, Америки, Африки, Австралії подали свою кандидатуру на участь в марафоні в діловому костюмі. Анкета – перший етап відбору, за якою перевіряли технічні деталі: чи є реєстрація на марафон в Нью-Йорку, який біговий досвід апліканта. Просили написати коротко про мотивацію. Інтерв’ю з організаторами – другий етап.

Які труднощі були в відборі команди, спитали організаторів:
– Здивовані, але не всі бігуни говорять англійською. Часто ми отримували відповіді, що проект цікавий, але, на жаль, рівень англійської у бігуна такий, що важко буде підтримувати зв’язок. В країнах Латинської Америки, Іспанії, Португалії, Франції адміністратори fb-груп допомагали перекласти оголошення про набір учасників мовою країни. Було таке, що спочатку негативно ставилися про оголошення в групі, бо воно не є звичним. А потім після пояснень дуже підтримували.
– Завдяки пошуку учасників ми познайомились з бігуном з Японії, в якого на рахунку 21 півмарафон в костюмі. Поспілкувались з командою з Сінгапуру, у яких є в планах пробігти парк-ран в костюмах та черевиках. Зараз вони активно готуються до забігу.

Команда Runable – це 10 людей, 4 країни, різні професії, характери, цінності. Поєднує біг. Познайомимось з окремими учасниками команди.

Олексій Барановський – український вчений, лектор, тренер. Перший в житті марафон пробіг в Нью-Йорку, тому траса йому знайома. Організатори отримали листа від Олексія: «Є реєстрація, готовий бігти в костюмі». Олексій пояснює, що забіг в костюмі для нього – це спосіб пояснити рідним і близьким, що кожен може бігати, хоча учасник визнає, що бігти марафон і справді складно.

Пол Нельсон – політик, громадський діяч в США. На рахунку Пола Дісней-марафон в костюмі Білосніжки, 15 марафонів в Нью-Йорку, інші незвичні траси й забіги. На питання, навіщо ще раз бігти Нью-Йорк, Пол відповідає: «Я просто тут живу, не можу цього не робити». Пол розказує про себе, як про людину, яка працює в офісі та мріє про те, щоб опинитись на вулиці й побігти.

Тімур Бондарєв – українець, юрист, лідер юридичної фірми. Приклад Тімура – образ життя «білих комірців», де є час для бігу і змагань. Як знайти час для того, щоб виїхати в ліс і побігати в неділю, учасник розкаже в інтерв’ю на сторінках проекту. Тімур – постійний учасник трейл-забігів, а марафон в костюмі побіжить вперше.

Крейг Лючтефелд – IT-інженер, США. Окрім професійної діяльності, Крейг є волонтером-ентузіастом. Якось він провів 365 днів року і кожного дня був волонтером. Реєстрацію на марафон Крейг отримає за допомогою благодійних внесків друзів і знайомих. Крейг працює більше 40 годин на тиждень. Біг для нього – це спосіб зробити перерву, залишити проблеми на пробіжці та мати вільний час. Здивувало те, що в підтримку участі Крейга організатори отримали купу коментарів, що Крейг дійсно вартий бути в команді Runable.

Мейбріт Kieл – датчанка, яка живе в Бельгії. Мейбріт стверджує, що бігати може кожен, варто тільки почати. Стажерка в Європарламенті з напруженим графіком щоденно знаходить час для бігу.

Шамісо – родом з Зімбабве, живе в Великобританії. Шамісо працює адвокатом, тому костюм – це діловий щоденний одяг для неї. Для Шамісо марафон в Нью-Йорку – останній з шести марафонів-мейджорів. Вважає, що для бігу буває складно виділити час, але завжди можливо. Тільки варто відмовитись від happy hour після роботи.

Наступними кроками для команди Runable стане знайомство з тренером. Він складе тренувальний план для кожного бігуна, вибудує правильний метод підготовки до марафону кожного учасника команди.

Слідкувати за проектом онлайн можна в fb та в insta
Інтерв’ю з учасниками, історії про біг читайте в блозі
Підтримати проект можна за участю в краудфанд-компанії на платфорі GoFundMe:

Коментарі: