Фантастичний етап Діамантової Ліги в Стокгольмі

Новий рекорд Діамантової Ліги в бігу на 400 метрів з бар’єрами, найкращий стрибок ХХІ століття та лідери без втрат — підсумки етапу в шведському Стокгольмі, що відбувся 10 червня.

22-річний Абдерахман Самба з Катару продовжує свою переможну серію на дистанції 400 метрів за бар’єрами. Перше місце та оновлення рекорду Діамантової Ліги і азійського континенту — 47.41. Головний суперник катарця, минулорічний чемпіон світу Карстен Ворхольм з Норвегії знову другий — 47.81. Самба колись починав зі стрибків у висоту, двохсот- та чотирьохсотметрівки. А на бар’єри перейшов лише минулого року. Поточний рекорд світу серед чоловіків становить 46,78, його встановив ще 1992 року американець Кевін Янг.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Так само без шансів, але на дистанції в 200 метрів, залишив своїх суперників Раміль Гулієв з Туреччини. Його результат — 19.92. У жінок на тій самій дистанції перше місце та 22.63 у болгарки Івет Лалової-Колліо. Проте жіноча дистанція не входила до списку “діамантових”.

Жіночі 100 метрів з бар’єрами натомість у цей список потрапили. Тому дівчата викладалися на повну. Бріанна МакНіл з США фінішувала першою з результатом 12.38, що стало новим рекордом стокгольмського етапу та оновленням найкращого результату цьогорічного бігового сезону.

У чоловіків цікавим вийшов забіг на 5000 метрів, де Селемон Барега з Ефіопії оновив кращий результат сезону — 13:04.05.

Змагання в стрибках у довжину та з жердиною показали, що тут боротьба за перші місця у рейтингу ще тільки починається.

Рекорд у чоловічих стрибках в довжину також “немолодий”, він не оновлювався з 1991-го, коли американець Майк Пауелл “полетів” на 8.95. 19-річний кубинець Хуан Ечеварія має всі шанси побити цей рекорд. Він вже є цьогорічним чемпіоном світу у закритих приміщеннях. У Стокгольмі ж його результат склав 8.83. Шведський етап сприяв погодою — сила вітру в спину спортсменам становила +2.1 (а це трохи перевищує дозволені норми), але навіть попри це цифри вражають, так далеко не стрибав ніхто в 21-м столітті за будь-якого вітру. А взагалі далі Ечеваррії стрибали лише великі – Карл Льюїс, Боб Бімон, Роберт Емміян і звісно Майкл Пауелл.

Швед Арман Дуплантіс виграв перший в своєму житті етап Ліги. 18-річний стрибун з жердиною тренується у США, а його особистий рекорд — 5.93 м. На домашній арені для перемоги йому вистачило 5.86. Головні конкуренти фінішували з такими результатами: Сем Кендрікс (США) — 5.81 та друге місце, поляки Пьотр Лисек та Павел Войцеховський мають по 5.76. Але Лисеку знадобилася менша кількість стрибків, тому він 3-ій.

У жіночому секторі стрибків у висоту Марія Ласіцкене отримує 42-гу перемогу поспіль та стає першою з результатом у 2 метри. Українка Юлія Левченко повторює свій особистий кращий результат сезону — 1,94 та фінішує четвертою.

З важливих результатів у жінок — біг ефіопки Гудаф Тсигей на 1500 метрів з результатом 3:57.64, час 49.84 на 400-метрівці від Сальви Ейд Насер з Бахрейну та 10.92 на стометрівці від британки Діни Ашер-Сміт, котра на одну десяту випередила переможницю етапу в Осло — івуарійку Мьюріель Агуре з 11.03.

Сьомий етап Діамантової Ліги відбудеться в Парижі 30 червня. А поки легкоатлетична еліта зустрінеться 13 червня у чеській Остраві на престижних змаганнях 57th Ostrava Golden Spike.

 

Коментарі: