Марафонський сезон у розпалі і 7 травня столиця Північної Ірландії Белфаст в 37-й раз приймала щорічний Belfast City Marathon. У цьому забігу кілька категорій: жінки, чоловіки, естафета, ветерани та спортсмени на візках. Організовує його міська рада Белфасту та федерація легкої атлетики Північної Ірландії.

І бронзовою призеркою стала українка Христина Богомягкова з особистим рекордом 2:46:43, при цьому почавши забіг з 5-ї позиції. Таким чином, цей результат наразі є четвертим результатом сезону в Україні серед жінок.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Повернувшись до України Христина поділилася з Жорсткою Атлетикою враженнями та емоціями:

Тут все строго і просто, тут не було жодного кілометру, коли я бігла без підтримки, стояло і аплодувало буквально все місто, я такого не бачила раніше! У мене мурашки по шкірі були, у нас такого немає.

Щодо самого бігу, то це, мабуть, вперше, коли задоволена місцем, але незадоволена результатом. Перша половина була з гірками і я боялася додавати, адже не знала, який рельєф мене очікує. Попереду бігла чешка і кенійка, між нами розрив був по 30 метрів, я була налаштована далеко їх не відпускати, але при цьому і тримати свій темп. На 10 км я вже наздогнала чешку, а на 15 км кенійку. Після цього зрозуміла, що потрібно боротися з секундоміром. До речі, “стіни” у мене не було, а навпаки до останнього кілометру намагалася опиратися і працювати на максимум.

Перед стартом мені тренер сказав, що я повинна повернутися з цього марафону іншою і, мабуть, він мав рацію. Я повернулася іншою – яка вийшла з “зони комфорту”.

А переможницею у жінок стала представниця Кенії Каролін Джепчірчір, її час — 2:41:17, срібна медаль та 2:43:34 в місцевої спортсменки Лори Грем, а це перша північноірландська спортсменка у призовій трійці за останні 18 років.

Цьогорічним чемпіоном марафону серед чоловіків став кенієць Ерік Коеч з результатом 2:18:20, другий на фініші Ден Тануй, 2:20:20, а третій Джоел Косітаніз часом 2:23:41.

Всього ж у Belfast City Marathon взяло участь близько 17 тисяч спортсменів з різних країн світу.

Читайте також про марафонські здобутки українців у Майнці.

Коментарі: