Цікаву статистику опублікувала Американська антидопінгова агенція про найбільшу кількість перевірок в 2017 році. Серед чоловіків найчастіше перевіряли Галена Раппа, який переміг у Чиказькому марафоні і був другим на Бостонському марафоні минулого року.

31-річний Рапп був протестований агенцією 16 разів протягом 12-місячного періоду. Найбільше перевірок серед жінок пройшли Шалан Фланаган – 36-річна тріумфаторка Нью-Йоркського марафону та чинна рекордсменка США на 800 метрів (1:55:61) Аджей Вілсон – 12 разів.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Така частота перевірок не вказує на те, що спортсмен підозрюється в допінгу, стверджують в Американській антидопінговій агенції. Проте тренувальна група Раппа – Oregon Project – є предметом поточного розслідування справи американського тренера Альберто Салазара щодо підозри зловживань препаратами, що відпускаються за рецептом для підвищення ефективності (не дивно, але Салазар заперечує будь-які звинувачення).

Цікаво, що минулого року вищезгадана Вілсон, чинна рекордсменка США на 800 метрів, провалила допінг-тест, у неї був виявлений зеранол – заборонений анаболічний стероїд. Проте, цей стероїд офіційно використовується в США в м’ясній промисловості, і, таким чином, антидопінгові чиновники дійшли висновку, що тест був спотворений споживанням м’яса худоби, у процесі вирощування якої використовувався зеранол. А отже, жодних дисциплінарних заходів до спортсменки не було застосовано.

Аджей Вілсон

Варто зазначити, що ні Рапп, ні Фланаган жодного разу не були навіть запідозрені у використанні допінгу. Спортсмени входять до переліку тестування на основі результатів змагань, а також національного та світового рейтингу. Багатьом з них доводиться терпіти деякі незручності, пов’язані з непередбаченими тестами, коли їх у випадковому порядку відвідують у співробітники Американської антидопінгової агенції для збору зразків.

Спортсменів протягом року перевіряють також і інші органи влади, такі як IAAF. Але така статистика недоступна для громадськості, хоча деякі спортсмени опублікували її самостійно, наприклад Емма Кобурн, чемпіонка світу на 3000 метрів з перешкодами повідомила в своєму Твітері не лише про кількість проб – 13, але й перелік дат та місць проходження допінг-тестування.

Також, в 2017 часто перевіряли Лопеса Ломонга (14 разів), Аріса Мерріта (14), Датана Рітценхайна (14), Джастіна Гатліна (13), Евана Джагера (13), Метью Центровіца (11), Елісон Фелікс (11) і Джордан Газай (11).

За матеріалами Runnersworld.com

Коментарі: