Сезон витривалості на хвилях Жорсткої Атлетики продовжується! Сьогоднішній гість знову тренер – cтарший тренер зі спортивної ходьби збірної України – Денис Тобіас.

Майкл Фелпс беззаперечно унікальний спортсмен, але він чемпіон серед плавців. Денніс Кіметто володіє рекордом світу на марафонській дистанції, але він кращий серед марафонців. А ось ходять усі люди, тому можна казати, що чемпіон зі спортивної ходьби кращий серед усіх людей? Денису таке твердження сподобалось) Він вважає ходаків досить розвинутими та різносторонніми атлетами.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Будь-який спорт передбачає напружені та виснажливі тренування задля високого результату. А от на ходьбі, як на мене, дуже складно ще й витримати напруження і не перейти на біг, коли так важлива кожна секунда! І дійсно, два основні правила у ходьбі – це контакт з опорою та рівне коліно. За порушення суддя дає попередження, а після декількох і дискваліфікують. Але є гарні новини: спортсмен високого рівня розуміє, чи йде він технічно правильно і може слідкувати за собою.

Як ми вже зрозуміли, ходаки у тренувальному процесі не лише ходять, але й бігають і плавають. Щоправда, роботи робляться ходьбою, а вже відновлення бігом та плаванням. Цікаво, що існують не лише спеціальні бігові та стрибкові вправи, а й спеціальні ходові вправи – адже техніка має дуже важливе значення у спортивній ходьбі, саме за допомогою таких вправ вона й відточується.

“База”, як і у будь-яких видах витривалості, закладається в горах, саме туди і відправилась наша збірна, розпочинаючи підготовку до сезону нових досягнень.

У спортивній ходьбі є дві олімпійські дистанції: 20 та 50 км. У підготовці тижневі обсяги сягають 240(!) км – це бігом та ходьбою разом. Так само як і у марафонців, у ходаків 50-ків є ритуал марафонської дієти. А також доречним вважається 2 старти на рік. Здавалося б біг та ходьба дуже схожі: витривалість, об’ємні тренування, але все ж таки атлети не поєднують виступи на стартах з бігу та ходьби. Але є випадки, коли ходаки успішно перекваліфіковуються у бігові види, наприклад український марафонець Ігор Олефіренко розпочинав зі спортивної ходьби.

Є у ходьбі і комерційні старти, так звані челенжі, на яких наші скороходи можуть підзаробити.

Що ж необхідно щоб бути ходаком високого рівня? Від народження потрібно бути гнучким та пластичним, а під час тренувань розвивати витривалість.

Дякуємо Денису за розмову та бажаємо йому і всій збірній досягнення намічених цілей у наступному сезоні.

Фото зі сторінки FB Дениса Тобіаса.

Коментарі: