Російське антидопінгове агентство (WADA) не буде реабілітоване. Таке рішення може привести до усунення збірної РФ від участі в Олімпіаді 2018 року.

Про це, посилаючись на суспільно-правовий телеканал ARD, пише DW.com.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

“На засіданні 15-16 листопада WADA оголосить, що російське агентство поки не змогло виконати поставлені перед ним умови”, – повідомив в ефірі ARD автор фільмів про російський допінг, німецький журналіст Хайо Зеппельт  з посиланням на кілька “джерел з WADA, які повністю заслуговують довіру”.

За його словами, у своєму висновку WADA посилатиметься на три обставини. По-перше, російське керівництво досі заперечує існування підтримуваної державою системи допінгу. По-друге, РФ як і раніше не дає доступ до проб сечі російських атлетів, які перебувають в московській антидопінговій лабораторії.

Крім того, WADA отримала нову базу даних, яка містить докази застосування допінгу російськими спортсменами, повідомив журналіст. Рішення “матиме масштабні наслідки і може привести до усунення російської збірної від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані. Після відмови WADA відновити діяльність російського агентства “все менш імовірною” стане участь росіян і в Паралімпіаді-2018″, – вказав Зеппельт.

Причиною цьому може стати нова інформація, яку передав Міжнародному олімпійському комітету колишній голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, про що повідомляє Daily Mail.

За його словами, ця інформація є підтвердженням державної системи допінгу в Росії. Родченков заявляє, що російська допінг-змова була організована і фінансувалася безпосередньо міністерством спорту Росії під керівництвом Віталія Мутко, який зараз обіймає посаду заступника прем’єр-міністра Росії.

Як відомо, влітку 2016 року МОК створив дві комісії для розслідування звинувачень, представлених в доповіді канадського професора права Річарда Макларена, який очолював незалежну комісію Всесвітнього антидопінгового агентства WADA по РФ.

За матеріалами Укрправди, Daily Mail.

Коментарі: