Під супровід дощу відбувся заключний вид програми спортивного орієнтування на ВІ-2017 – спринтерська естафета.

Дуже відповідальні етапи довіряють дівчатам: вони мають “задати тон” всій команді на 1-му етапі та все ж таки визначити результат на останньому 4-му. Розпочали дівчата гонитву за медалями досить щільно, проте ближче до середини дистанції розсіялися і до фінішу більш-менш щільно дісталася група з 6-ти спортсменок з різницею у результаті до 11 сек. Першою передала естафету шведка Lina Strand, яка першу частину дистанції трималася трохи позаду, натомість датчанка Cecilie Friberg Klysner, яка розпочала свій етап лідером, фінішувала у хвості лідуючої групи.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

На другому етапі слід відзначити новозеландця Tim Robertson, який вибігав восьмим, але зумів захопити лідерство. Щоправда, недочитавши карту на відео-КП він побіг не по маркуванню, через що був змушений повертатися, а за цей час досить впевнено пішли вперед найближчі переслідувачі. У підсумку 4-та проміжна позиція для команди Нової Зеландії, що заслуговує на увагу. На фініші 2-го етапу група лідерів ще скоротилася, порівняно з 1-им – тепер вона налічувала 3-х спортсменів: шведа Martin Regborn, швейцарця Florian Howald і росіянина Dmitry Tsvetkov. Зауважимо, що й група прийшла щільніше – різниця між першим та третім всього 4 сек, яка на середині дистанції ще не була вирішальною.

На третьому етапі Matthias Kyburz підтвердив свій клас і пройшов майже весь свій етап одноосібним лідером. Намагаючись зробити якмога більший “запас” для заключного етапу, Matthias випередив найближчих суперників на 18 сек. Другим передав естафету Ralph Street з Великої Британії і третім Andrey Khramov з Росії.

Надзвичайно потужна Maja Alm з Данії вибігала 4-ою з відставанням у 31 сек, досить швидко вона наздогнала росіянку та британку, а трохи згодом випередила і швейцарку. Мабуть, можна сказати, що вже на 12-13 перегоні була вирішена доля медалей сьогоднішнього дня. У такій же послідовності перша трійця і завершила змагання: Maja Alm, Sabine Hauswirth, Galina Vinogradova. Тож вітаємо чемпіонів – збірну Данії: Cecilie Friberg Klysner, Andreas Hougaard Boesen, Soren Bobach, Maja Alm! Срібні нагороди у напруженій боротьбі виборола команда Швейцарії: Elena Roos, Florian Howald, Matthias Kyburz, Sabine Hauswirth. І бронза у збірної Росії: Natalia Gemperle, Dmitry Tsvetkov, Andrey Khramov, Galina Vinogradova.

Щодо української команди, розпочинала Дзема Катя. Зі старту вона пішла доволі стрімко в щільній групі, після 4-го пункту група розділилася на дві, та Катя продовжувала тримати контакт. Та прикрість сталася на 7-му пункті, Каті довелося вертатися за відміткою. Після цього контакт був втрачений і естафету Катя передала 13-ою з відставанням 1:17. На Другому етапі біг Кратов Олександр, після проходженя якого команда підійнялася на 11-ту позицію та скоротила своє відставання на 2 сек. На третьому етапі Руслан Глібов також підійняв нашу команду – на 9-е місце, щоправда відставання збільшилось до 1:29. Завершувала українську естафету Надія Волиська, яка втримала цю позицію. Таким чином, команда України посіла сьогодні 9-те місце.

Ну що ж, Всесвітні Ігри-2017 для орієнтувальників добігли до свого завершення. Найближче до медалей підібрався Руслан Глібов на спринтерській дистанції у перший день змагань, де йому не вистачило трохи більше ніж 1 сек! Наступний раз старт чотириріччя відбудеться у 2021 році у США. Ну, а зустрінуться орієнтувальники на офіційному старті зовсім скоро – через місяць відбудеться третій етап Кубка Світу у Латвії.

Коментарі: