Здобувати медалі завжди приємно, а якщо вони здобуваються з рекордами, то їх цінність збільшується в рази. В Бидгощі на європейській першості  серед молоді рекордними здобутками відзначилися також і Наталія Стребкова та Яна Качур.

Наташа вдруге цього сезону оновила рекорд України в бігу на 3000 метрів з перешкодами та здобула першу в кар’єрі нагороду офіційних першостей, ставши срібною призеркою Чемпіонату Європи на відносно новій для себе дистанції. Результатом 9.44,52 хв Наталія задоволена, хоча, звичайно, визнає, що досконалості немає меж.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Можливо, я могла по нормативу пробігти, але в цілому задоволена. Насправді, я не думала, що ми біжимо так швидко. Я зовсім нічого не знала, я побачила табло з часом лише на останніх 30-ти метрах. От тоді я зрозуміла, чого мені важкувато біглося.

Я не хотіла ризикувати медаллю і бігти самою на норматив. Але я не засмучуюсь, я виконала своє основне завдання – отримала нагороду молодіжного чемпіонату Європи.

Минулого року я також була добре готова, тоді тренувалася у Рикалова Юрія Володимировича. Але дуже сильно захворіла, хоча дійсно була готова бігти. Тоді пробігла 9.59, хоча відчувала, що могла бігти і 9.50. Тому цей результат закономірний.

По юнакам і юніорам я бігала 1500, а потім почала вже і 5000 метрів. Насправді, якби не Юрій Володимирович, то я стипль і не бігала б. Це була його ініціатива. Коли я почала у нього тренуватися, він мені поступово почав розповідати про цю дистанцію. А я ніколи не думала, що буду бігати стипльчез, але мене це зацікавило, я не боюсь перешкод, тож спробувала.

Мені подобається, дистанція дуже цікава: тут треба і швидкість, і сила, і витривалість.

Яна Качур також відзначилася рекордом. Щоправда, не національним, а особистим. Але їх у спортсменки за чемпіонат виявилося одразу три. Яна стала відкриттям для нашої команди, адже не їхала фаворитом до Бидгоща і з кожним колом – в забігу, півфіналі, фіналі покращувала своє особисте досягнення. Врешті, спортсменка здобула бронзу у фіналі 200-метрівки (23,20), а також з допомогою Яни естафетна команда 4 по 400 прибігла до третього місця.

Чесно кажучи, не думала, що у мене буде настільки вдалий виступ. Я добряче виклалася на чемпіонаті України в Кропивницькому, буквально за кілька днів до чемпіонату Європи. Я казала вже тренеру, що я емоційно, психологічно і фізично втомилася, що я вже зовсім не хочу туди їхати. Просто не було сил. Та тренер сказав, що все буде добре, що я готова і всю роботу виконала вчасно. Він сказав: “Їдь і роби те, що ти вмієш”.

Минулого року я була на цьому ж стадіоні на Чемпіонаті світу по юніорам, ми там встановили рекорд в естафеті 4 по 400 і я дуже вже сумувала за цим стадіоном. Мені дуже захотілося там пробігтися. І коли я приїхала сюди, мені здається, що у мене одразу з’явилися сили і енергія.

І починаючи з першого кола змагань, з забігів я почала встановлювати особисті рекорди. Я була дуже щаслива, адже кожен мій результат здавався мені чимось нереальним.

Забіг пройшов спокійно, мені добре біглося. Я розуміла, що інші дівчата бігли на 80% відсотків і я сама намагалася грамотно розподілити сили. Хоча про фінал я тоді взагалі не думала.

У півфіналі я віддала усі сили аби пройти далі. Я виграла свій півфінал, а фінал був в той самий день через 4 години. Тут мені дуже допомогли наші масажисти, лікар, підтримка команди. Після фіналу на 200, звісно, переповнювали емоції, я мабуть години 2 плакала від щастя, не могла повірити, що сталося. Коли я їхала туди, я рахувала, що за результатом я десь 12-та була, тобто прицілу на медаль у мене взагалі не було. І тут таке чудо трапилося!

Далі готуватимусь в основний склад естафети 4 по 100 на ЧС в Лондон. У мене душа більше лежить до естафети по 100. Хоча, тренер хоче і бачить мене в перспективі на 400 метрів і ми закладали базу саме на цю дистанцію. А як так вийшло що я побігла 100 метрів, я сама второпати не можу.

У мене просто був комерційний старт і Костянтин Михайлович Рурак мені зателефонував і сказав, що забирає мене на 100, а на 400 не віддає. От так мене і перехопили:)

Коментарі: