Три усміхненні українки сьогодні бігли естафету. Класичну лісову? Ні – спринтерську. Перший, “жіночий”, етап бігла Федорова Олена, другий та третій “чоловічі” етапи – Дзема Катя та Панченко Ольга відповідно.

Естафета це завжди видовищно, ось і сьогодні переможець визначився лише у фінішних воротах! Розбігались та знову сходились потоки спортсменів, відмічаючи пункти. Українки бігли неповною командою, відповідно стартували з останньої лінії.
Першою враженнями поділилася Олена. “До пункту К вела маркована ділянка 120 м, останні з яких були вузькими сходами вгору, і у натовпі було неможливо бігти, натомість була можливість почитати карту. Варіанти сьогодні бачила і намагалася не вагатися, а одразу обирати і бігти. Взагалі, я дуже люблю перший етап, коли натовп мчить і бігти в ньому – справжнє задоволення. Та на сьогодні ще не має впевненості, потрібно набігати дистанції”.
Естафету від Олени приймала Катя, яка була єдиною дівчиною в оточенні чоловіків на другому етапі. “Сьогодні не задоволена своїм бігом, не було того відчуття, коли біжиш, біжиш швидко, чітко та отримуєш від цього задовеленя. Та й бігла наче індивідуальний спринт, якби були дівчата поруч, можна було б потягнутися за ними. Ну і не встигла підготуватися до цих стартів, лише в останні тижні вирішили, що побіжу КС, до цього налаштовувалась на інші старти”.
Зевершувала українську естафету Ольга. “Сподобалось, відчула що біжу, накатую на фініш 🙂 зазвичай бігаю перші етапи, тож було трохи незвично. Специфічне малювання карти, на бігу не завжди було зрозуміло чи оливковим замальовано. Бігла перед четвертим етапом, тож деякі вболівальники сприймали мене лідером 🙂 варіанти, як на мене, одразу кидались у очі, хоча може на бігу щось і не помітила”.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Лідерами бігли команди Швеції, Швейцарії, Данії, Великою Британії, Росії. На останній етап першою вибігла Хелена Янсон, слідом за нею Єлена Росс, а за 15 сек вибігла Мая Альм, яка з кожним перегоном наздоганяла дівчат. На фінішній прямій здавалось, що Мая все ж таки фінішує першою, та Хелену це не влаштовувало і вона випередила вже на фінішній лінії датчанку. Згодом з’ясувалося, що Мая відмітила не свій пункт, відповідно вся команда була дискваліфкована. І у підсумку перемога дісталась команді Швеції, друга позиція – Швейцарії, третя – Великій Британії.

Завтра на нас чекає ще один день, насичений швидкими бігами – о 10.00 стартує кваліфікація спринту, а у 18.05 фінал. Від України стартує 11 спортсменів: Вікторія Сухаревська, Катя Дзема, Федорова Олена, Олена Пітірімова, Артем Панченко, Денис Щербаков, Ольга Слута, Олександр Кратов, Ушкварок Павло, Надія Волинська, Руслан Глібов – рекорд за кількістю для цього КС.

Коментарі: