Відбіркові старти в Естонії добігають свого завершення. Наостанок лишилася довга дистанція, яка визначила найвитриваліших орієнтувальників.

Як і на середній дистанції, сьогодні у лісі стояло чотири дистанції: дві жіночі та дві чоловічі. Вже другу перемогу святкує Мая Альм – вона найшвидше пробігла сьогодні дистанцію Ж21-1 та спринтерську 12-го травня. У чоловіків на дистанції Ч21-1 кращий результат показав Олав Лунданес.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Серед представників України кращими сьогодні були Ольга Слута та Руслан Глібов. Ольга показала 24-ий результат, Олена Пітірімова – 26 та Вікторія Сухаревська – 30, а найшвидше дистанцію Ж21-2 пробігла Сарі Анттонен. Руслан продовжує тішити прихильників українського орієнтування – сьогодні він показав кращий результат на дистанції Ч21-2. Артем Панченко – 10, Денис Щербаков – 26. Ось як коментує свій виступ Глібов Руслан:

“Ліс звичайний, нічого особливого. На дистанції були пункти підживлення, також пив гель. Сьогодні біг в звичайному темпі для довгої дистанції. Особливо сили не розподіляю – просто розумію з яким темпом можу пробігти середню, а з яким довгу. Після довгої ненадовго зайшли в сауну. Ці старти сприймаю як контрольне тренування, хоча вчора ще потрібно було пробігти краще за товарищів по команді, оскільки це був відбір на ЧС. А щодо секрету успіху – потрібно спитати Улава Лунданеса про це 🙂 ” 

Ольга також поділилася своїми враженнями після довгої дистанції:

“Довга мені сподобалась. Мабуть повезло, що весна затягнулась, зелені було немало. Якби ще листя було б більше, то в деяких місцях видимість була б нульова, а так хоч трохи проглядалось вперед. Та і поля було б важче долати, як би була трава по пояс, як це буває у травні. Було багато бугрів, склони до 70м, доводилось “вспахувати” кілька раз. Якогось ключового довгого перегону не було як на мене, було декілька середніх перегонів і вибір був не глобальний, а частинами – як потрапити в ключові точки перегону. Бігла в стані перед хворобою, бігти відверто не хотілося, тому почала в’яло, оббігала болота, які планувала пробігати, втрачаючи на цьому час. Помилилась на 4-му КП і мене наздогнала Олена (Пітірімова), разом взяли 5-ий, а потім розбіглися. Але це мене підхльоснуло, можна сказати “ввімкнулася” в роботу, далі все пройшла технічно. Поки що не аналізувала спліти, варіанти інших учасниць, але свої шляхи відпрацювала на “відмінно”. Що далі? Спочатку вилікуватися, відновитися. Хочеться повноцінно провести збір в Естонії-Фінляндії до КС. Планую попрацювати над швидкістю до ЧС, однозначно треба бігти швидше.”

Таким чином, за підсумками тестових стартів у команду збірної України потрапили Ольга Слута (спринт, довга), Ольга Панченко (середня), Павло Ушкварок (спринт), Руслан Глібов (середня, довга). Після насиченого стартами вікенду учасники тестових стартів мали змогу погрітися в сауні та відновити сили. Трохи більше тижня мають в запасиі наші спортсмени на відпочинок і вже 24-го травня розпочинається 1-ий раунд Кубку Світу у Фінляндії.

Коментарі: