Мері Кейтані прогнозовано виграла, а Кененісе Бекеле непрогнозовано програв.

Закінчився 36-й за ліком Лондонський марафон, який подарував надію на оновлення рекордів, але фініш найдовшої олімпійської дистанції все ж виявився сильнішим за найкращих атлетів планети.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

У жінок прогнозовану перемогу здобула Мері Кейтані, яка до 3 титулів Нью-Йорського марафону додала вже другий Лондонський титул. Більше того, Мері покращила свій особистий рекорд, встановлений на цій же трасі в 2012 році, більше ніж на півтори хвилини –  02:17:01. Даний час дозволив спортсменці ще більш впевнено почувати себе в ролі другої найшвидшої марафонки світу, слідом за Полою Редкліфф, а також стати рекордсменкою світу в жіночому марафоні (в 2003 році Пола показала рекордний час на змішаному старті, цього ж року жінки та чоловіки стартували окремо).

Не менш вражаючий час показала і триразова Олімпійська чемпіонка на довгих дистанціях, представниця вже легендарної родини – Тірунеш Дібаба, її 2:17:56 відтепер ставить її прізвище на третій рядок найшвидших марафонок світу!

Цікаво, що на позначці 30 кілометрів Мері Кейтані “везла” світовому рекорду 17 секунд, і хоча дану перевагу не вдалося втримати на фініші, це в будь-якому випадку є серйозним викликом для результату Поли.

На відміну від жінок, у чоловічому протистоянні трапилася деяка несподіванка. Переможець минулорічного Амстердамського марафону кенієць Даніель Ванджиру (2:05:48) після екватору дистанції вийшов у лідери та обійшов іменитого Кененісе Бекеле (2:05:57), який є одним з претендентів на оновлення світового рекорду, але вже вдруге цьогоріч ефіопець не розкриває власний потенціал.

Україна також була представлена невеликою групою любителів. Так найшвидшим українцем в Лондоні 2017 став Сергій Величко  (03:09:02), а найшвидшою українкою – Ольга Стігній (3:54:22). Результати інших українців в таблиці:

Таким чином, Лондон вкотре підтвердив своє реноме амбітного та величного марафону, який відтепер є власником трьох найкращих результатів в жіночому марафоні!

Коментарі: