Поки представники “доріжи та поля” лише почали підготовку до головних стартів, марафонський сезон вже в розпалі. Цими вихідними українські спортсмени активно бігали марафони. І от що вони “набігали”.

Ольга Котовська на престижному Daegu International Marathon, що має статус IAAF Silver Label Road Race в Південній Кореї потрапила в топ-5 кращих. Марафонка фінішувала з високим результатом 2:30:18 на 5-й позиції і першою серед білошкірих спортсменок.

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Фінішний результат Ольги хвилиною поступається її особистому рекорду на цій дистанції, однак спортсменка повністю задоволена своїм виступом:

“Я задоволена, адже минулого року не вдалося показати високий результат, тому без переживань не обійшлося. Траса була майже рівна, були невеличкі підйоми і спуски, чим нагадувала трасу Білоцерківського марафону. Маршрут був прокладений в 3 кола по 14 км. Погода сприяла, +10-12, сонечко, вітер відчутний, але не сильний.

Для мене важкувато було перелаштуватися в інший часовий пояс: +6 год, три ночі поспіль я просиналася приблизно в однаковий час і довго не могла заснути. Стартувала за Українським часом о 2-й ночі. Попереду мене були лише спортсменки з Африки. Конкурентки були сильні, так як перемагали вже неодноразово, в інших міжнародних марафонах.  Щодо Чемпіонату  світу, то його скоріше за все ми пропустимо”, – розповіла Ольга.

Найвищі нагороди тут виборов кенійський дует Метью Кізоріо (2:07:32) і Памела Джепкосгей Ротіч (2:27:48). Крім них, на марафоні “засвітилися” екс-рекордсмен світу Вілсон Кіпсанг (2:10:23 з “дерев’яною” нагородою в кишені) та відомий японський бігун-любитель Юкі Каваучі (2:13:04, 6 місце).

Тим часом, в сусідній з нами Польщі на 44.MARATON DĘBNO, який дуже полюбляють наші спортсмени, стартувало, як зазвичай, чимало українців. Чемпіон України Сергій Марчук фінішував тут четвертим з результатом 2:19:38. Сергій, на жаль, не дотягнув до свого особистого 1,5 хвилин, який він, до речі, встановив в тому ж Дебно. Цей результат поки не дозволяє спортсмену потрапити на Чемпіонат світу в Лондон, оскільки за правилами відбору чемпіон України повинен виконати норматив (2:19) для “прямого” потрапляння в Лондон. За критеріями відбору ФЛАУ спортсмени мають час на виконання номративу до 30 квітня, тож путівка Сергія в Англію під великим питанням.

Ще троє українців фінішували тут у першій десятці: Володимир Юрчук (6 – 2:22:38), Олексій Рибальченко (8 – 2:28:35) та Сергій Українець (9 – 2:34:02). У жінок Сердюк Олена (2:51:29) та Рибальченко Тетяна (2:51:59) стали відповідно 7-ю і 8-ю серед жінок

Цими вихідними в Одесі дали старт вже восьмому за ліком міжнародному марафону “Самоперевершення”, на якому вже другу перемогу здобув представник херсонщини Антон Тарасіч з рекордом траси 2:40:55

Нагадаємо, що трьома тижнями раніше один з наших лідерів марафонського бігу Ігор Олефіренко фінішувавши восьмим на марафоні в Барселоні з часом – 2:14:52.

Коментарі: