Вечірня програма другого змагального дня була сповнена несподіваних поворотів та достойних результатів.

Фінал жіночої висоти очікувано приніс високі результати. Впевнено перемогла Оксана Окунєва з кращим результатом сезону – 1.94 метри, що надає їй право на участь у Чемпіонаті Європи. А от другу позицію поділили дві Юлії –  Левченко та Чумаченко, які видали однакову серію стрибків і завершили змагання на висоті 1.89. Очевидно, що доля решти путівок до Белграду буде вирішуватися рішенням тренерської ради.

Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт
Новий спорт

Жіночі 400 метрів подарували запеклу боротьбу на фінішній прямій. В результаті, перша трійка дівчат вибігла з 54 секунд (що є нормативом на Чемпіонат Європи). Перемогу тут оформила Ольга Бібік, показавши кращий результат сезону, – 53.09. Ольга Ляхова, для якої основною дистанцією є 800 метрів, вирішила перевірити свої швидкісні можливості перед Чемпіонатом Європи і стала тут другою (53,42).  Пропонуємо вам коментар самої спортсменки:

Сьогодні ми вирішили з тренером відпрацювати швидкісні якості, для того, щоб на Чемпіонаті Європи на 800-метрівці відчувати впевненість і краще фінішувати на 800. І плюс до того, щоб не перенапружувати  голову і відволіктися від моєї основної дистанції.

Щодо моєї участі в естафеті в Белграді буде видно. Там невелика різниця в часі, хоча, насправді, це для мене невелика проблема.

Про задачу максимум на Чемпіонаті Європи говорити не буду, а от задача мінімум – потрапляння в фінал.

Я кілька років пропускала зимовий сезон, а зараз з моїм новим тренером ми вирішили стартувати і взимку. Я з жовтня тренуюсь у польського тренера. Мені дуже подобається у нього тренуватися, зовсім все інакше, тренер дуже далекоглядний. До того ж там тренуються спортсмени дуже високого рівня і є за ким тягнутися. Зокрема, в групі є і чемпіонка Європи на 1500 метрів і фіналіст Олімпійських Ігор на 800 метрів.

Неочікуваними поворотами закінчилися фінали на 3000 метрів – як у чоловіків, так  у жінок. Про чоловічий фінал детальніше можна почитати у попередньому матеріалі ЖА.

Маша

На жіночій трійці фаворитками були Наталія Солтан, Марія Шаталова, Вікторія Хапіліна та Наталія Тобіас, яка і захопила лідерство на початку. Однак, на фінішному кілометрі боротьба розгорнулася між Марією та Вікторією. Остання продемонструвала сильний фінішний спурт і перемогла з результатом 9:20.95, випередивши переслідувачку на 4 сотих секунди. Пропонуємо коментар переможниці:

Зима цього року видалася важкою, тому довелося стартувати в манежі аби хоч якось тримати форму, хоча серйозних планів на цей старт у мене не було. Там, де я зараз тренуюсь, немає манежу, доводилося бігати на вулиці. Після Командного чемпіонату України в Запоріжжі я більше в манеж не заходила.

Щодо майбутніх планів, то в мене нічого не змінюється, я продовжую готуватися на марафон, а тут, можна сказати, просто відпрацьовувала фініш. Насправді, швидкісний фініш у мене був завжди, але мало хто про це знає. Коли я ще починала тренуватися, у мене був такий фініш, і незважаючи на те, що я бігаю марафони, він нікуди не подівся. Зараз буду продовжувати підготовку до Чемпіонату світу в Лондоні на марафон. Стартувати 42 вже ніде не планую.

В жіночому найкоротшому спринті музику замовляла Олеся Повх. ЇЇ перевага була настільки очевидна та беззаперечна, що на фініші вона принесла другому місцю, Вікторії Кащеєвій (П’ятаченко), одну четверту секунди. В результаті – 7,15 у виконанні Олесі та 7.40 у виконанні Вікторії, яка також підтвердила норматив на Чемпіонат Європи. Третьою на даній дистанції стала Марія Мокрова з результатом 7,54, чого трохи не вистачає для поїздки в Белград.

Ще один високий результат був показаний також в жіночому спринті, але бар’єрному. Анна Плотіцина продовжує показувати стабільно високі результати на 60-метрівці під керівництвом Олександра Паламарчука, в цьому фіналі Анна набігла на 8,03. Цікаво, що це 10-те чемпіонство Анни на найвищому українському рівні, починаючи з 2012 року вона не програла жодного титулу на зимових та літніх чемпіонатах. Другою фінішувала учасниця Олімпійських Ігор в Ріо Олена Яновська, а закрила п’єдестал Ганна Чубковцова.

 

Коментарі: