Буквально декілька годин, як фінішував жіночий марафон на Олімпійських Іграх в Ріо. Сенсації не сталося, навіть японської, знову ті ж країни і навіть знайомі прізвища. І не зважаючи на зовсім не марафонську спеку, 24 спортсменки фінішувати не змогли. Результати першої трійки дуже достойні:

Marathon

Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли
Українські Бігові Батли

Український марафонський біг знаходиться на непоганому рівні, вдруге до ряду на Олімпіаду країна відряджає максимально можливий склад учасниць – трьох: Ольгу Котовську, Світлану Станко-Клименко та Наталію Легонькову, ба більше, на внутрішній арені відбувається запекла боротьба за ці три путівки, адже олімпійський норматив виконали 9 спортсменок.

Чемпіонка України 2015 та власниця квитка до Ріо №1, лідер вітчизняного марафонського бігу Ольга Котовська показала сьогодні найкращий час серед українок – 2:34,57, що стало для неї найкращим досягненням в сезоні, та 33 місце в підсумковому протоколі. В зв’язку з анулюванням результатів Тетяни Гамери-Шмирко за 2011-2015 роки (в Лондоні-2012 Тетяна показала фантастичні 2:24:32 та високе 5-те місце), результат Ольги є другим за всю історію виступів України на Олімпійських Іграх, найкраще досягнення на сьогоднішній момент належить Тетяні Філонюк, в Пекіні вона була 31-ю з результатом 2:33:35.

котовська2

Безпосередньо щодо дистанції, Ольга показала рівний біг, з самого початку обравши для себе оптимальний темп в межах 3:40 хв/км. Проте перша половина дистанції вийшла дещо швидшою від другої: 1:16:24 та 1:18:33 відповідно, тобто + 2 хвилини 9 секунд. Під кінець темп просів на 6 секунд на кілометр, але це не завадило Ользі протягом всієї дистанції “підбирати” суперниць.

kotovska

Світлана Станко-Клименко, яка була другою щасливою власницею квитка до Ріо, після срібної нагороди Чемпіонату України в Білій Церкві, показала дещо скромніший результат 2:42,26 та 66 підсумкове місце. Світлана хоча і привезла собі 4 зайві хвилини на другій половині дистанції, цього виявилося достатньо щоб обігнати 20-х суперниць на тій же другій частині марафону.stanko

Останньою серед українок стала Наталія Легонькова з відверто посереднім результатом рівня КМС 2:46:08 (звання МС України – 2:46:00), посівши 87 місце в підсумковому протоколі серед 133 фінішерів. Перші 10 кілометрів Наталія бігла на рівні швидкості особистого рекорду 2:31,08, але потім почала відставати, і як результат на другій половинці програла собі цілих 6 хвилин.

lehonkova

Підводячи загальний підсумок, можна без сумніву назвати сьогоднішній виступ найкращим в історії – три успішних результати в фінішному протоколі з доволі непоганими результатами. Ми є свідками ситуації, коли конкуренція всередині країни породжує результати на міжнародній арені, і повірте, це лише початок, Україна обов’язково матиме свою власну Олімпійську Чемпіонку в найдовшому забігу олімпійської програми.

Коментарі: