Ріо нарешті відкрив двері своєї головної спортивної арени, давши тим самим початок легкоатлетичної програми змагань.

Українські Бігові Батли

Почали змагання представниці прекрасної половини людства в семиборстві, тут кольори нашої країни відстоюють відразу дві надзвичайні українки: Аліна Федорова та Ганна Касьянова.

Стартувати в першому виді програми – бігу з бар’єрами, дівчатам довелося за складних умов, мокра доріжка зовсім не сприяла високим результатам. Чемпіонка Світу 2013 року Ганна Касьянова показала час 13,66, що дозволило набрати їй 1027 очок, з попереднім 17 місцем серед 31-ї спортсменки. Нагадаємо, що особистий рекорд Ганни на даній дистанції складає 13,26 і був показаний в 2013 році, в цьому ж сезоні Ганна мала 13,39. Цікаво згадати результати спортсменки на попередніх Іграх: так, в 2008 році в Пекіні вона показала 13,52 (1047 очок), а в Лондоні 13,32 (1077 очок).

kasianova 2

Аліна Федорова, для якої це дебютна олімпіада, показала скромніший результат – 14,10 (навіть в порівнянні зі своїм особистим 13,80). Але варто відзначити, що в цьому сезоні найкращим результатом є 14,07. Таким чином з 964 очками Аліна займає 28-му проміжну позицію.

Лідером на дистанції 100 метрів з бар’єрами стала олімпійська чемпіонка Лондона британка Джесіка Еніс-Хіл з результатом 12,84 та 1149 очок.

Завершилася кваліфікація в метанні диска у чоловіків.

Наш співвітчизник Микита Нестеренко не зміг виконати норматив для потрапляння в фінал, показавши результат лише 60 метрів 31 сантиметр, хоча ще півтора місяці тому в Києві Микита показав свій PB в 66,23. На Олімпіаді 2012 року в Лондоні наш співвітчизник також зупинився в кваліфікації, тоді його результат був 59,17.

nesterenko

У лідера збірної в метанні диска 34-річного Олексія Семенова (SB 65,34) справи пішли навіть гірше, в найкращій останній спробі Олексій здійснив успішну спробу на 55,35, чого недостатньо для виходу в фінальну стадію змагань. На своїх попередніх Олімпійських Іграх в Пекіні Олексію також не піддалася стадія кваліфікації, тоді він наметав 60,18. Після завершення своїх виступів на Олімпіаді в Ріо, Олексій сфокусується на підтримці своєї дружини, також дискоболки, Наталії Семенової, змагання якої стартують в Понеділок, 15 Серпня.

Нагадаємо, що рекорд України в даній дисципліні належить Володимиру Зінченку з його надзвичайними 68,88, які він показав в далекому 1988 році. Найкращий же виступ на Олімпійських Іграх за часи Незалежності належить Віталію Сидорову, в Атланті 1996 року він пройшов до фіналу та зайняв високе 7-ме місце, показавши результат 63,78!

Завершилася змагання для наших дівчат в штовханні ядра.

Відразу обидві українки не змогли пробитися до фінальної стадії змагань в штовханні ядра. Ольга Голодна з результатом 16,83 (PB 18.72) та Галина Облещук 15,81 (PB 19.40), що в підсумку розмістило дівчат на 27 та 34 місця відповідно. Для українок це були перші Олімпійські Ігри, тож всі перемоги ще попереду!

Варто згадати рекордсменку України в штовханні ядра, незрівнянну Віту Павлиш з її захмарними 21 метрами 69 сантиметрами. Також Віті належить і найкраще досягнення за всю історію Незалежної України, в Атланті вона зупинилася всього в 5 сантиметрах від подіуму, посівши невтішне 4-те місце.

pavlysh

Вже зовсім скоро дізнаємось результати Ганни та Аліни з сектору зі стрибків в висоту та фіналу спортивної ходьби, де стартує відразу троє наших співвітчизників: Руслан Дмитренко, Ігор Главан та Назар Коваленко будуть боротися за медалі!