З 5 січня по 9 січня за ініціативи Dynafit Україна та Ультра Чат UA було проведено конкурс УКРАЇНСЬКА ТРЕЙЛОВА ПРЕМІЯ 2019 для визначення найкращих українських трейлраннерів у 2019 році. Конкурс проводився у 8 номінаціях:

  • Найкращий абсолютний результат: жінки
  • Найкращий абсолютний результат: чоловіки
  • Прорив року: жінки
  • Прорив року: чоловіки
  • Краща спортсменка в категорії Short
  • Кращий спортсмен в категорії Short
  • Краща спортсменка в категорії Ultra
  • Кращий спортсмен в категорії Ultra

Ось, що каже Сергій Дусь, засновник Ультра Чат UA про особливості методології підрахунку голосів:
“Як правило в таких опитуваннях публічність/популярність людини грає більшу роль ніж її досягнення. Також присутня можливість маніпулювати голосуванням – голосуючи тактично чи повторно. Цього можна більш-менш уникнути давши проголосувати малій кількості дбайливо відібраних людей, так званих “експертів” (методологія американської премії Ultrarunner of the Year). Звичайно ж ідеальну методологію підібрати неможливо, але ми вирішили зробити цю премію більш відкритою, і тому тут голосували як експерти, так і всі охочі з вкладом у фінальну оцінку 50%/50%. Наприклад, якщо в категорії 100 загальних голосів і 10 голосів експертів, 1 голос експерта = 10 загальних.№

Підтримай ЖА
Підтримай ЖА
Підтримай ЖА
Підтримай ЖА

Сергій також зазначає:
“Серед експертів не було жодного номінанта. Експертами були трейлраннери з досвідом на ультра та коротких трейлових дистанціях, легенди українського трейлу, волонтери, організатори, з різних куточків України та поза її межами, блогери, представники бігових клубів та засновники бігових кемпів.

У відкритому голосуванні місцями траплялися очевидні маніпуляції – такі от як голосування тільки за одного номінанта в одній з 8 категорій, повторно кожну хвилину і т.д. Де це було очевидно ми видалили ці маніпуляції і вони не вплинули на фінальний результат.”

НАЙКРАЩИЙ АБСОЛЮТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: ЖІНКИ

В цій категорії найкращим обирали окремий виступ номінанта за 2019 рік, тому один номінант міг мати більше ніж одну номінацію (тобто: 1 номінація = 1 виступ, якщо номінували два рейси = дві окремі номінації).

Перемогу здобула Дарія Боднар за 3 місце на 100 miles of Istria (160км, +6539м). Про виступ Дарії на 100-мильнику в Істрії можна почитати у публікації: “Бронза” Даші Боднар на 100 miles of Istria.

Всі результати:

1. Дарія Боднар (100 miles of Istria – 3 місце) – 209 балів
2. Поліна Захарова (Madeira Island Ultra-Trail – 4 місце) – 178 балів
3. Даша Боднар (100 Букомиль – 1 місце (3 місце абс. (!)) – 160 балів
4. Оксана Рябова (Swisspeaks Trail – 2 місце) – 131 бал
5. Ольга Гавлицька (Salomon Cappadocia Short Trail  – 1 місце) – 68 балів

НАЙКРАЩИЙ АБСОЛЮТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: ЧОЛОВІКИ

У чоловіків найкращим абсолютним результатом експерти та учасники голосування визначили виступ Сергія Сапіги на культовому Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB), (171км, +10000м), де Сергій посів 63 місце та 17 у віковій категорії.
Про враження Сергія після виступу на UTMB-2019 можна почитати у статті: RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України (частина 3).

Всі результати:

1. Сергій Сапіга (UTMB – 63 місце/17 у віковій категорії) – 232 бали
2. Андрій Ткачук (Бродяга) (100 Букомиль) – 166 балів
3. Сергій Попов (Salomon Cappadocia Short Trail – 1 місце) – 110 балів
4. Олександр Бендас (Kyiv Last One Standing – 1 місце) – 104 бали
5. Євген Глива (Oman Desert Marathon – 3 місце) – 73 бали
6. Олександр Скороход (Salomon Cappadocia Ultra-Trail – 4 місце) – 72 бали
7. Андрій Лисенко (UTMB TDS – 36 місце) – 48 балів

ПРОРИВ РОКУ: ЖІНКИ

В цій номінації було найбільше номінанток, втім зі значним відривом перемогла Поліна Захарова, яка в 2019 році перемогла на Ice Trail (50км, +1210м), Burning Heads (46,9км, +900м), Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) та фінішувала 4-ою (3 місце у віковій категорії) на Madeira Island Ultra-Trail (MIUT) (85км, +4700м).

Ми робили інтерв’ю з Поліною (Поліна Захарова: трейл – це завжди правда), а також писали про її виступ на Мадейрі (Дебют Поліни Захарової на MIUT: 50 миль й тисячі сходинок до бронзи).

Всі результати:
1. Поліна Захарова – 190 балів
2. Дарія Боднар – 129 балів
3. Наталія Гусиніна – 118 балів
4. Анна Дармограй – 113 балів
5. Ольга гавлицька – 89 балів
6. Олена Токова – 73 бали
7. Олена Кувіла – 45 балів
8. Оксана Максимова – 43 бали

ПРОРИВ РОКУ: ЧОЛОВІКИ

У щільній конкуренції з незначним відривом переміг Олександр Скороход з виступами на Tengri Ultra (36км, +450м) – 4 місце (2 місце у віковій кат.); Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 2 місце; Salomon Cappadocia Ultra-Trail (119,8км, +3730м) – 4 місце (3 місце у віковій кат.).

Інтерв’ю з Олександром можна послухати на Ультра Чат UA – Епізод 5.

Всі результати:
1. Олександр Скороход – 250 балів
2. Андрій Лисенко – 242 бали
3. Василь Струк – 163 бали
4. Анатолій Новак – 95 балів

КРАЩА СПОРТСМЕНКА В КАТЕГОРІЇ SHORT

На коротких трейлових дистанціях (до 42км, включно), найкращою обрали Юлію Тарасову, яка перемогла на Chornohora Sky Race (23км, +1270м) – 1 місце (10 місце в абсолюті) й посіла на Zermatt Marathon (42км, +1950м) – 8 місце.

Всі результати:
1. Юлія Тарасова – 362 балів
2. Софія Порохнавець – 235 балів
3. Юлія Цюрік – 148 балів

КРАЩИЙ СПОРТСМЕН В КАТЕГОРІЇ SHORT

У чоловіків звання кращого атлета на коротких дистанціях отримав Сергій Попов з результатами: Salomon Cappadocia Short Trail (38км, +1120м) – 1 місце, Zermatt Marathon (42км, +1950м) – 5 місце.

Всі результати:
1. Сергій Попов – 391 бал
2. Олександр Ченікало – 289 балів
3. Володимир Ханас – 87 балів
4. Богдан Добранський – 35 балів

КРАЩА СПОРТСМЕНКА В КАТЕГОРІЇ ULTRA

Кращою атлеткою в категорії ULTRA стала Дарія Боднар, з результатами 100 miles of Istria (160км, +6539м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 3 місце, а також 100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце (3 місце абс. (!)).

Всі результати:
1. Дарія Боднар – 326 балів
2. Поліна Захарова – 193 бали
3. Оксана Рябова – 109 балів
4. Христина Братасюк – 85 балів
5. Олена Хашко – 46 балів
6. Наталія Гусиніна – 20 балів

КРАЩИЙ СПОРТСМЕН В КАТЕГОРІЇ ULTRA

Кращим атлетом у категорії ULTRA став Андрій Ткачук (Бродяга) з результатами: Трейл “Карпатія” (101км, +6540) – 1 місце; Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 1 місце; 100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце; Fun Karpaty Dynafit Trail (59км, +2500м) – 1 місце; Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 2 місце.
Андрій Ткачук був одним з гостей в третьому епізоді подкасту Ультра Чат UA.

Всі результати:
1. Андрій Ткачук (Бродяга) – 343 бали
2. Сергій Сапіга – 289 балів
3. Сергій Попов – 126 балів
4. Євген Глива – 54 бали

Вітаємо всіх номінантів та переможців УКРАЇНСЬКА ТРЕЙЛОВА ПРЕМІЯ 2019! Переможці отримають в подарунок безкоштовну реєстрацію на Gorgany Skole Ultra Trail, на дистанцію за їхнім вибором.

Дякуємо всім, хто взяв участь у опитуванні, експертам, а також всім, хто допомагав у проведенні конкурсу ідеями, порадами та призами переможцям!

Всім нових цікавих трейлів, драйву та перемог у 2020 році!

P.S. А на Ультра Чат UA вже з’явився Епізод 8 про УКРАЇНСЬКУ ТРЕЙЛОВУ ПРЕМІЮ 2019 та підсумки сезону 2019 року 😉

Коментарі: