Трейлраннінг (англ. trail running) – це одна з молодих дисциплін легкої атлетики, з різноманітними трасами як в плані рельєфу, так і покриття: паркові доріжки, лісові стежки, гірські хребти, пустельні дюни, степові простори… Довжина трейлових дистанцій також може суттєво варіюватиcz від декількох до сотень кілометрів (ультратрейли).

В Україні популярність трейлового бігу, кількість трейлових стартів щороку зростають. Більш того, чимало українських атлетів показують хороші результати на змаганнях закордоном.

Підтримай ЖА
Підтримай ЖА
Підтримай ЖА
Підтримай ЖА

Тож не дивно, що з’явилася спільна ініціатива Dynafit Україна та Ультра Чат UA визначити найкращих українських трейлраннерів у 2019 році.

На першому етапі Конкурсу було визначено номінантів у 8 номінаціях:
1 Краща спортсментка Ultra
2 Кращий спортсмен Ultra
3 Краща спортсментка Short
4 Кращий спортсмен Short
5 Прорив року серед жінок
6 Прорив року серед чоловіків
7 Найкращий результат серед чоловіків

8 Найкращий результат серед жінок

На другому етапі експерти (досвідчені бігуни, організатори змагань) та всі охочі будуть обирати переможців у кожній з номінацій. У вас також є можливість проголосувати та визначити найкращих українських трейлраннерів у 2019 році! Просто переходьте за посиланням до АНКЕТИ та голосуйте!
А нижче ми підготували повний перелік номінантів по категоріях зі списком їхніх досягнень.

Краща спортсменка року в Категорії Ultra

Дарія Боднар
100 miles of Istria (160км, +6539м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 3 місце
100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце (3 місце абс. (!))

Дарія була гостею в третьому епізоді подкасту Ультра Чат UA. А про перемогу Дарії на 100-мильнику в Істрії можна почитати у публікації: “Бронза” Даші Боднар на 100 miles of Istria.

Наталія Гусиніна
100 Букомиль (76км, +4165м) – 1 місце (4 місце абс(!))
Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 2 місце
Трейл “Карпатія” (64км, +4238) – 1 місце (5 місце абс(!))
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 2 місце

Оксана Рябова
Tengri Ultra (70км,  +1450м) – 2 місце (4 місце абс.(!))
Swisspeaks Trail (170км, +10580м) – 2 місце
High Trail Vanoise (70км, +5400м) – 9 місце

Цього року Жорстка Атлетика докладно висвітлювала виступ Оксани на Tengri Ultra (всі статті в розділі – тут), а про результати – можна почитати у статті: TENGRI ULTRA 2019: перемоги українців на Великій Казахській Землі. Інтерв’ю з Оксаною – можна послухати на Ультра Чат UA – Пілотний епізод та Епізод 1.

Олена Хашко
Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 3 місце
Skole Ultra Trail (52км, +2300м) – 2 місце
Burning Heads (46,9км, +900м) – 2 місце
Ice Trail (50км, +1210м) – 3 місце

Поліна Захарова
Ice Trail (50км, +1210м) – 1 місце
Madeira Island Ultra-Trail (MIUT) (85км, +4700м) – 4 місце (3 місце кат.)
Burning Heads (46,9км, +900м) – 1 місце (1 місце абс.(!))
Chornohora Sky Marathon  (60км, +3000м) – 1 місце

Ми робили інтерв’ю з Поліною (Поліна Захарова: трейл – це завжди правда), а також писали про її виступ на Мадейрі (Дебют Поліни Захарової на MIUT: 50 миль й тисячі сходинок до бронзи).

Христина Братасюк
Skole Ultra Trail (101км, +4500м) – 1 місце (6 місце абс.)
Chornohora Night Marathon (54км, +3160м) – 1 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (59км, +2500м) – 1 місце

Кращий спортсмен року в Категорії Ultra

Андрій  Ткачук (Бродяга)
Трейл “Карпатія” (101км, +6540) – 1 місце
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 1 місце
100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (59км, +2500м) – 1 місце
Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 2 місце

Андрій Ткачук був одним з гостей в третьому епізоді подкасту Ультра Чат UA

Євген Глива
Oman Desert Marathon (165км, +3125м, 6-ть етапів) – 3 місце
Swissalpine Irontrail Davos St. Moritz (46км, +1900м)  – 2 місце

Сергій Попов
Skole Ultra Trail (52км, +2300м) – 1 місце
Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 1 місце
Ice Trail (50км, +1210м) – 1 місце

Сергій Сапіга
Skole Ultra Trail (101км, +4500м) – 1 місце
Bojko Trail (153км, +8500м) – 1 місце
Chornohora Night Marathon (54км, +3160м) – 1 місце
Lviv Ultra-Trail (73км, +2430м) – 1 місце
Трейл “Карпатія” (101км, +6540) – 2 місце
Kremin Trail (45км, +1650м) – 2 місце
Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) (171км, 10000м) – 63 місце (17 місце кат.)

Інтерв’ю з Сергієм можна почитати на GorganyPro (Українські трейлатлети: Сергій Сапіга). А про виступ Сергія цього року на UTMB можна почитати в статті – RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України (частина 3)/=.

Краща спортсменка року в Категорії Short


Софія Порохнавець
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (38км, +1120м) – 2 місце
Гуцул Трейл (24км, +1250м) – 2 місце
Bojko Trail (20км, +1000м ) – 1 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (35км, +1360м) – 2 місце
Burning Heads (25км, +410м) – 2 місце

Юлія Тарасова
Chornohora Sky Race (23км, +1270м) – 1 місце (10 місце в абсолюті)
Zermatt Marathon (42км,  +1950м) – 8 місце

Юлія Цурік
Гуцул Трейл (9,4км, +350м) – 3 місце
Bojko Trail (10км, +900м ) – 1 місце (3 місце абс.(!))
KELTY GoverlaRace (16км, +1900м) – 2 місце
100 Букомиль (21км, +750м) – 1 місце

Кращий спортсмен року в Категорії Short
Богдан Добранський
Wet Hills (18км, +400м) – 1 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (18км, +720м) – 1 місце
Kremin Trail (21км, +690м) – 1 місце

Володимир Ханас
Wet Hills (42км, +1100м) – 1 місце
Skole Ultra Trail (20км, +960м) – 1 місце
Lviv Ultra-Trail (42км, +1300м) – 2 місце

Олександр Ченікало
Chornohora Sky Race (23км, +1270м) – 1 місце
Lviv Ultra-Trail (24км, +700м) – 1 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (35км, +1360м) – 1 місце
Гуцул Трейл (24км, +1250м) – 1 місце
KELTY GoverlaRace (8км, +1200м) – 1 місце

Сергій Попов
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (38км, +1120м) – 1 місце
Zermatt Marathon (42км,  +1950м) – 5 місце

 

“Прорив року” серед жінок

Анна Дармограй
Ubaye Trail Salomon (42км, +2500м) – 1 місце
Trail Des Aiguilles Rouges (54км, +4000м) – 2 місце
Trail De L’arclusaz (28км, +2000м) – 2 місце
Trail Du Tour Des Fiz (31км, +2200м) – 2 місце

Дарія Боднар
100 miles of Istria (160км, +6539м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 3 місце
100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце (3 місце абс. (!))

Наталя Гусиніна
100 Букомиль (76км, +4165м) – 1 місце (4 місце абс(!))
Гуцул Трейл (54,5км, +3250м) – 2 місце
Трейл “Карпатія” (64км, +4238) – 1 місце (5 місце абс(!))
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 2 місце

Оксана Максимова
Chornohora Night Marathon Autumn (54км, +3160м) – 2 місце
Chornohora Night Marathon (54км, +3160м) – 3 місце
Трейл “Карпатія” (101км, +6540) – 2 місце

Олена Кувіла
Трейл “Карпатія” (64км, +4238) – 2 місце
Lviv Ultra-Trail (42км, +1300м) – 2 місце
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 5 місце

Олена Токова
Bojko Trail (45км, +2400м) – 1 місце (перший трейл в житті!)

Ольга Гавлицька
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (38км, +1120м, перший трейл в житті(!)) – 1 місце

Поліна Захарова
Ice Trail (50км, +1210м) – 1 місце
Madeira Island Ultra-Trail (MIUT) (85км, +4700м) – 4 місце (3 місце кат.)
Burning Heads – 1 місце (1 місце абс.(!))
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 1 місце


“Прорив року” серед чоловіків


Анатолій Новак
Wet Hills (42км, +1100м) – 2 місце
Lviv Ultra-Trail (73км, +2430м) – 2 місце
Трейл “Карпатія” (Two Days Light) – 3 місце

Андрій Лисенко
UTMB TDS (146км, +9100м) – 36 місце
100 Букомиль (75км, +4165м) – 1 місце
Трейл “Карпатія” (101км, +6540) – 3 місце

Про виступ Андрія на UTMB TDS можна почитати у статті – RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України (частина 2).

Василь Струк
Skole Ultra Trail (101км, +4500м) – 2 місце
Fun Karpaty Dynafit Trail (59км, +2500м) – 2 місце
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 3 місце

Олександр Скороход
Tengri Ultra (36км, +450м) – 4 місце (2 місце кат.)
Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 2 місце
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (119,8км, +3730м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 4 місце (3 місце кат.)

Інтерв’ю з Олександром можна послухати на Ультра Чат UA – Епізод 5.

Найкращий абсолютний результат серед жінок


Дарія Боднар
100 miles of Istria (160км, +6539м) – 3 місце

Дарія Боднар
100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце (3 місце абс. (!))

Оксана Рябова
Swisspeaks Trail (170км, +10580м) – 2 місце

Ольга Гавлицька
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (38км, +1120м) – 1 місце

Поліна Захарова
Madeira Island Ultra-Trail (MIUT) (85км, +4700м) – 4 місце (3 місце кат.)

 

Найкращий абсолютний результат серед чоловіків

Андрій Лисенко
UTMB TDS (146км, +9100м) – 36 місце

Андрій Ткачук (Бродяга)
100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце з рекордом траси 30:59:30

Євген Глива
Oman Desert Marathon (165км, +3125м, 6-ть етапів) – 3 місце

Олександр Бендас
Kyiv Last One Standing (227км, 34 год) – 1 місце

Інтерв’ю з Олександром для Ультра Чат UA можна послухати тут. А докладно про перипетії першого Kyiv Last One Standing у публікації: Залишиться тільки один… про Kyiv Last One Standing-2019.

Олександр Скороход
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (119,8км, +3730м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 4 місце (3 місце кат.)

Докладно про старт в Каппадокії можна почитати тут – Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандарини.

Сергій Попов
Salomon Cappadocia Ultra-Trail (38км, +1120м) – 1 місце

Сергій Сапіга
Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) (171км, 10000м) – 63 місце (17 місце кат.)

Отож, вже зовсім скоро, ми дізнаємося, хто ж стане кращим із кращих трейлових бігунів у 2019 році! Ви також можете вплинути на вибір – заповнивши анкету для он-лайн голосування! Зверніть увагу, голосування триватиме до 9 січня включно.

Конкурс проходить за підтримки Gorgany Skole Ultra Trail та Dynafit Україна.

Коментарі: