Поки у Львові проходив другий за чисельністю півмарафон в Україні, а в Києві розважались на Color Run, у литовському місті Каунас, вже вшосте відбувся Citadele Kauno Maratonas 2018.

Цей марафон відомий не тільки відсутністю перепаду висоти (різниця між найвищою та найнижчою точкою складає 14 м, в той самий час, в Берліні наприклад 25 м), а й 5-зірковою відзнакою European Athletics QUALITY ROAD RACE.

Найкраще тут

За класичною схемою учасниками були представлені на вибір марафонська та півмарафонська дистанції, забіги на 10 та 5 км, а також сімейний забіг протяжністю півтора кілометра.

Маршрути проходили вздовж двох найбільших річок Литви та литовської архітектури часів середньовіччя, готики, ренесансу, бароко і модерну. Не відмовились від участі на такому мальовничому маршруті й наші співвітчизники, які змогли показати достойні результати.

На головній дистанції 42,0195 км Сергій Попов зміг на своєму 7-му марафоні цьогоріч  зайняти третю сходинку з результатом 2:34:48, поступившись двом місцевим бігунам – Andrius Jakševičius (2:32:54) та Andrej Jegorov (02:32:42). А от в жіночому заліку не було рівних Ірині Масник, яка фінішувала з результатом 2:56:12 та відірвалась від найближчої суперниці з Росії, Анастасії Захарової, більше ніж на п’ять хвилин – 3:02:54. Третьою стала американка Taра Гріффін – 3:09:17.

В півмарафоні українцям не було рівних, як в чоловічому, так і в жіночому заліках.  Причому обидві українські перемоги – з рекордами траси! Олександр Матвійчук переміг з результатом 1:06:47, випередивши найближчого переслідувача Ignas Brasevičius на 3 секунди – 1:06:50, третє місце зайняв місцевий легкоатлет Remigijus Kančys – 1:10:00. У свою чергу Катерина Карманенко спромоглась відірватись від найближчої суперниці майже на хвилину і фінішувала з часом 1:19:35. Друге та третє місце посіли Vaida Žūsinaitė (1:20:14) та Loreta Kančytė (1:23:09) відповідно.

Чудовий вікенд для наших спортсменів і черговий комплект нагород з європейського марафону їде до України.