У 29-му випуску “Жорсткої Атлетики” в гості до Ольги та Олексія завітав Ігор Главан – заслужений майстер спорту України, срібний призер командного чемпіонату світу 2016 року, учасник Олімпійських Ігор в Лондоні та в Ріо-де-Жанейро, рекордсмен України зі спортивної ходьби на 50 км.

Пропонуємо короткий уривок з інтерв’ю. Повний варіант запису  слухайте за посиланням нижче.

Ігоре, в Римі на Командному Чемпіонаті світу ти находив на бронзу, але пізніше через дискваліфікацію італійця тобі дісталося срібло. Яке твоє особисте ставлення до перегляду результатів постфактум?

Найкраще тут
Найкраще тут
Найкраще тут
Найкраще тут

З однієї сторони я дуже задоволений, тому що я став срібним призером Командного чемпіонату світу. Але я вважаю, що італійця взагалі не мали  допускати до змагань. Адже ще, здається, з січня місяця було повідомлено в соціальних мережах про підозри стосовно нього. Було дуже багато обговорень щодо цього. Тому, я вважаю, що його мали взагалі не допускати до змагань, щоб потім не забирати медаль. На мою думку, такого не повинно бути.

В соціальних мережах мали місце обурливі коментарі в твою сторону через участь в Ріо на дистанції 20 км, адже було ще багато атлетів, що мали олімпійський норматив. А як справи в збірній, чи був якийсь тиск на тебе через твоє рішення?

Я хочу сказати, хто б що не говорив в мою адресу чи в адресу мого тренера, я цю ліцензію заслужив чесною працею на 20 км на Чемпіонаті світу з легкої атлетики минулого року в Пекіні, де був 4-ий. А в цьому році я став срібним призером Командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби на 50 км, де також чесно заслужив другу ліцензію. Тому, хто б що не казав, але я нічиє місце не зайняв, поїхавши туди, і вважаю, що справедливо поїхав туди.

hlavanihor_msk2013

Питання щодо олімпійських 50 кілометрів. Які були настанови тренера та власні сподівання перед стартом?

Приїхавши в Ріо, я потрапив в дуже серйозну акліматизаційну яму і вже коли ми відстартували 20 км, я зрозумів, що показати далі якийсь високий результат буде дуже тяжко. Я себе не зміг зібрати ні перед першим стартом, ні перед другим на 50 км. Завдання було простим – йти, як би важко не було. Я почав за такою розкладкою як йшов у Римі на Чемпіонаті світу. Перші 30 км я пройшов за такою самою розкладкою і тоді подумав, що зможу фінішувати не гірше ніж в Римі, а може й покращити свій результат. Але через велику спеку буквально за декілька кілометрів я навіть не зрозумів як це сталося, що я втратив свідомість. Я бачив як інші спортсмени втрачають свідомість, але я б ніколи не подумав, що зі мною таке може бути, навіть не міг уявити такого!

Повну версію інтерв’ю слухайте тут:

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiosportua/%D0%B6%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-29-%D0%B9-%D0%B2%D0%B8%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA-23112016/ width=100% height=60 hide_cover=1 mini=1 light=1]

Або за посиланням тут.

Завантажити ж подкаст можна за цим посиланням.

Коментарі: